Zlínští hasiči bodovali v prestižních soutěžích

ZLÍN - Zlínští hasiči opět zazářili na prestižních soutěžích. Jak serveru Zlin.cz řekl mluvčí hasičů Libor Netopil, Jan Haderka zabodoval na mezinárodním mistrovství a další hasiči ze Zlínského kraje pak na mistrovství České republiky.

Největšího úspěchu dosáhl zlínský hasič Jan Haderka, který v maďarském městě Oroshaze vybojoval na mezinárodní mistrovství v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije), zlatou medaili v kategorii do třiceti let. „Konkurence byla veliká, soutěže se zúčastnilo 150 závodníků z osmi zemí. Klání trvalo dva dny a dosažené výsledky se sčítaly do celkového hodnocení. Mimo běžných disciplín se objevily i ty poněkud netradiční jako bylo řezání dřeva ruční pilou nebo průchod bazénem se zátěží,“ poznamenal Netopil. V celkovém hodnocení se pak Haderka umístil na čtvrtém místě. Absolutním vítězem se stal jiný český reprezentant – Petr Moleš, druhý skončil Lukáš Novák a na pátém místě se umístil Michal Přecechtěl.

Jan Haderka vozí medaile už pravidelně, a to z evropských i mimoevropských soutěží. Loni například získal zlatou medaili na Světových policejních a hasičských hrách v americkém Fairfaxu v závodu TFA v kategorii mužů nad 18 let. Letos pro změnu přivezl do Zlína zlatou medaili z evropských her, které se konaly ve Španělsku. Zúčastnil se zde nejnáročnější z hasičských disciplín Ultimate Firefighter (zkrácená, ale silovější a rychlejší verze TFA).

Haderka ale nebyl jediným hasičem, kterému se v posledních dnech dařilo. Další zlatou a dvě stříbrné medaile přivezli hasiči ze Zlínského kraje z 45. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS České republiky a 63. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. „Po stříbrné medaili ve štafetách na 4 x 100 metrů s překážkami dominovali v královské disciplíně požárním útoku, kdy vybojovali zlato. Už po druhém dni soutěží bylo naše družstvo na druhém místě v celkovém hodnocení hasičských týmů. Úspěch v požárním útoku pak toto umístění definitivně potvrdil. Krajská reprezentace tímto navázala na mistrovské úspěchy z minulých let,“ doplnil Netopil.