Slavnosti Zlína na Slovácku. Derby otočil novic Harba

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Po poločase měli skloněné hlavy a brali v šatně stadionu v Uherském Hradišti kapky trenéra Páníka. Nakonec z toho byla fiesta a vítězné pokřiky. Lídr nejvyšší soutěže, fotbalisté Fastavu Zlín, vyhráli u rivala na Slovácku 3:1.

Byl to podivuhodný zápas. Slovácko naprosto zaslouženě vedlo, když si hostující obrana nepohlídala nepovedenou Divišovu střelu. Civič míč sledoval a snadno ve 20. minutě dotlačil do sítě Dostála.

Domácí měl další pěkné šance, třeba Daníček pálil nádherně do břevna, Koné spálil tutovku, ještě v poslední minutě poločasu to před Dostálem hodně hořelo.

Ve druhé části se všechno otočilo proti domácím.

Nejdříve si slovácká obrana nepohlídala při centru zleva Harise Harbu a nová posila se uvedla gólem hlavou.

Uběhlo třináct minut, tentokrát domácí nestíhali při akci Zlína z pravé strany, míč se pak odrazil opět k Harbovi, ten potvrdil, že jeho střelecké obrození už nastalo.

V 88. minutě po ruce a vyloučení Hájka kopal domácí Ťok penaltu. Jenže mu ji Dostál čapl a utrejch dopili domácí do dna v nastavení.

To se k rohu vydal v závěrečném náporu i brankář Heča, míče se ale zmocnil rychlonohý Jordan a snadno pečetil do prázdné branky.

„První půli řada hráčů působila, jako by si jen přijela zahrát fotbal, hodně jsem zvýšil hlas a zabralo to,“ konstatoval trenér Zlína Páník.

„Penaltu už neproměnili větší hráči, než je mladý Ťok, pravidelný exekutor Kerbr už nebyl na hřišti, tak šel on,“ vysvětloval, proč dostal v klíčovém momentu utkání důvěru málo zkušený hráč, kouč domácích Stanislav Levý.

Slovácko – Zlín 1:3 a Ševce čeká příští pondělí 19. září na jejich hřišti Sparta Praha. Chybět bude ale prakticky určitě vyloučený kapitán Hájek, který ovšem svým zákrokem vlastně zachránil body svému týmu, který po bídném jaru prožívá fantastický podzim.