Když Chutíka honí mlsná...Lázeňská cukrárna na správném místě

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Gastronomie 15. 9. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Jistě: dobré a ještě lepší lázně dělají třeba dokonalé procedury, léčivé prameny, kvalitní ubytování i vlídný a pozorný personál. To bezesporu. Ale k tomu všemu a mnoha dalším důležitostem dozajista patří něco neméně zásadního. Jak jistě víte - správná cukrárna.

V létě, které se nazývá babí případně mariánské, tuto roli plní mimo jiné přímo na kolonádě v Luhačovicích Lázeňská cukrárna.

Kolik sladkých vyznání tu už muselo zaznít ve známostech prchavě lázeňských. Kolik sladkých slibů příštích setkání náhodných turistů a kolik polibků při setkání spolužáků po letech od maturity. Lázeňská cukrárna je prostě místem naprosto příjemným, nepřehlédnutelným a velmi oblíbeným.

Díky dobrému vedení a díky umu zdejších skvělých cukrářek i servírek. Lázeňská cukrárna tu stojí a sladí život, co Chutík pamatuje...a toho je už tedy dost. Přímo excelentní cukrářka Markéta Bližňáková tu společně s dalšími připravuje úplně úžasné dobroty už osmnáctým rokem.

"Hodně se věnujeme dortům, dodáváme samozřejmě do mnoha dalších lázeňských domů, naší specialitou je luhačovický královský dort. To je ve své podstatě čokoláda, šlehačka a pralinky. Ale je toho pochopitelně mnohem mnohem více, od drobných zákusků přes tiramisu, poháry, palačinky, záviny, věnečky, špičky, denně bychom napočítali asi šedesát druhů dobrot," povídá sympatická tmavovláska.

K tomu je třeba přidat samozřejmě oblíbenou kávu v mnoha provedeních, stejně jako čaj.

A co je vlastně ve sladkém hájemství oblíbeným počasím?

"Sluníčko dlouho do září se nám líbí, ale pro cukrárnu není tím pravým ternem," připomíná Markéta.

Hosté se totiž rádi stahují do cukrárny třeba tehdy, když se venku ochladí a vevnitř je při dobrém dortíku a kávě tak nějak lépe.

Aneb nám Čechům i spoustě zahraničních hostů chutná v Lázeňské cukrárně v každé roční době.

Chutík tentokrát poněkud vybočil z řady. Takže hodnocení spíše slovně a v obráceném gardu.

Včetně úsměvů paní Markéty to bylo na jedničku...

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam