Fotbalové galapředstavení. Zlín remízoval se Spartou 1:1 a je nadále v čele

ZLÍN - Je to jako z fotbalové pohádky. Vyprodaný stadion, Sparta málem na kolenou a Ševci v čele ligy. Parádní podívanou připravily v 7. kole ePojisteni ligy oba týmy. Remíza 1:1 voní pro domácí bojovníky jako vítězství.

V první šanci se ocitli aktivní hosté, kteří přijeli do Zlína bez Tomáše Rosického. Šural hlavičkoval do břevna a míč skončil na brankové čáře.

Domácí odpověděli hodně dobře, Harba jen tak tak nedosáhl před Koubkem na míč v těsné blízskosti branky.

Za chvíli mířil Lafata do břevna, ale i tentokrát byla horní tyč přesně tam, kde si to domácí golman Dostál přál…

Pak pěkně pálil Marečk těsně nad a přišla velká chvíle Zlínských.

Ti standardky umějí, Holík pěkně nacentroval a králem okamžiku byl ve 41. minutě přesnou hlavičkou kapitán Jugas – 1:0.

Ještě do půle se do obrovské šance hrnul Václav Kadlec, obešel i Dostála, ale nezamířil ideálně.

Zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky výborně vystřelil zlínský Diop. Jeho přízemní rána šla těsně vedle, pak za chvíli ještě pěkně pálil Harba, Koubek reflexivně vyrážel.

Pořád aktivní Pražané se dočkali vyrovnání v 58. minutě, když se zblízka prosadil Václav Kadlec.

Lafata potom již obligátně zamířil do břevna.

Střídající Traore nedosáhl na výzvu Diopa a čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout Holík, míč také dopravil do branky, ale asistent hlavního rozhodčího Wilczek naprosto chybně odmával ofsajd.

V celém kontextu tak vypadá remíza 1:1 zaslouženě, ale nebýt zmíněné minely…

„Byl to výborný zápas, divákům se musel líbit,“ konstatoval trenér vedoucího týmu soutěže Bohumil Páník.

„Škoda našich šancí za stavu 1:1,“ litoval excelentně hrající kapitán domácích a autor jejich branky Jakub Jugas.

„Chtěli jsme tři body, máme jeden, úplná spokojenost není na místě,“ dodal sparťanský střelec Václav Kadlec.