Na dokončení cyklostezky získalo město Vsetín více než milionovou dotaci

Foto: MěÚ VsetínFoto: MěÚ Vsetín
Foto: MěÚ Vsetín
Co se děje 24. 9. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vsetínská radnice uspěla se žádostí o dotaci a na dostavbu cyklostezky nyní získala finanční injekci ve výši přes milion korun. Serveru Zlin.cz to za vsetínskou radnici sdělil Jiří Žůrek.

"Před dokončením cyklostezky v loňském roce jsme zjistili, že existuje možnost získání dotace na její dostavbu. Proto jsme s posledním úsekem počkali a vyplatilo se to. Letos jsme na jeho dokončení získali milion a tisíc korun," upřesnil starosta Jiří Čunek.

Dotace poslouží na dostavbu 180 metrů dlouhého úseku cyklostezky vedoucí od ulice Generála Klapálka kolem marketu Albert. Podle zpracovaného projektu je tato část stezky určena nejen pro cyklisty, ale i pro pěší. Dotaci poskytne Státní fond dopravní infrastruktury.

Asfaltová komunikace pro cyklisty bude o šířce 2,5 metru a chodník pro pěší ze zámkové dlažby o šířce 1,5 metru. Oba pruhy odděluje obrubník a hmatný pás o šířce 300 milimetrů. Zhotovitelem poslední části cyklostezky se na základě výběrového řízení stala společnost z Valašské Bystřice. "Komise hodnotila celkem šest nabídek," uvedl místostarosta Tomáš Pifka s tím, že výběrovým řízením se podařilo konečnou cenu snížit z původně předpokládaných 1,7 milionu korun na 1,225 milionu korun včetně DPH. Díky dotaci tak bude podíl města na stavbě činit pouze necelých 225 tisíc korun.

Stěžejní část cyklostezky z Luhu do Jasenic vedoucí po trati bývalé železniční vlečky v délce 3,1 kilometru byla dokončena už v loňském roce. Po dokončení posledního úseku, které se plánuje na polovinu října, tak budou mít cyklisté možnost bezpečné jízdy z Ohrady až do Jasenic.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam