Jedna rána z pistole: do vězení na 12 let

Jaroslav Janota (Foto: J. Kloš)Jaroslav Janota (Foto: J. Kloš)
Jaroslav Janota (Foto: J. Kloš)
Co se děje 13. 10. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - V lednu mu do bytu v Napajedlích přišli exekutoři. Jaroslav Janota, bývalý voják z povolání, tehdy podle svých slov pro výstrahu vystřelil. Rána minula jednoho z mužů o nějakých sedmdesát centimetrů. Soud ho dnes zatím nepravomocně odsoudil na dvanáct let do vězení s ostrahou. Obžalovaný se na místě odvolal.

12. ledna letošního roku panovalo dopoledne na sídlišti v Napajedlích mimořádné vzrušení. Zasahovali policejní specialisté, Janota zbraň po krátkém vyjednávání odevzdal.

"Byl jsem po noční směně, jednal jsem v polospánku, myslel jsem, že ke mně jdou zloději, vystřelil jsem pro výstrahu," vyprávěl sedmačtyřicetiletý muž před senátem Krajského soudu ve Zlíně.

Soud ale prokázal, že už den předtím kontaktovali muže exekutoři, několikrát ho vyzvali ke spolupráci. Ten ale nijak nereagoval.

Před soudem přiznal dluhy ve výši kolem milionu a půl.

Soud Janotovi nedal za pravdu především v tom smyslu, že střílel jen pro výstrahu a za vyhrožování a vraždu ve stádiu pokusu mu udělil dvanáctiletý trest.

"Vzhledem k dosavadní bezúhonnosti je tři roky pod dolní hranicí sazby," vysvětlila mimo jiné v odůvodnění rozsudku soudkyně Iveta Šperlichová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam