Správná řeč pana správce, aneb Jiří a jeho muži v akci

Jiří Pavelka Foto: J. KlošJiří Pavelka Foto: J. Kloš
Jiří Pavelka Foto: J. Kloš
Co se děje 16. 10. 2016 | Autor: Jan Čada

Je mu osmdesát. Elán mu mohou závidět o polovinu let mladší. Končící tenisová sezóna v roli správce je pro bývalého konstruktéra Jiřího Pavelku dvacátou v pořadí a že jich ještě bude.

Vůbec sestava mužů, kteří zazimovávají zlínský tenisový areál Na Vršavě, je zajímavá. "Oldovi Šebíkovi je nějakých dvaasedmdesát, Hynek Sedlář to je dítě po padesátce a pomáhá nám i Honza Balun, ten je taky mladý, rovněž něco po sedmdesátce," směje se pan Jiří, který se s osmi křížky nehodlá pracovně jen tak zastavit.

"Musíme vyčistit nádrž v dolní části areálu, celou dobu jsme odsud stříkali dvorce. Sundáme sítě, uložíme lavičky, nejrůznější drobnější věci, třeba tyčky, které vypínají sítě. A pozor, to se málo ví, rozhodně navezeme k zimnímu spánku taky antuku. To se nám osvědčilo, na jaře pak umělé lajny tolik nevystoupí a může se od května zase válet, tedy my s válci a tenisté s raketami a míčky," popisuje Pavelka.

A co dělají správci, když se lid tenisový přesune do hal?

"Co by dělali, nazují běžky a zkoušejí, jak to jde. Letos musíme nějak sehnat sníh, Hostýnská magistrála od Hostýna po Kelčský Javorník přece láká, říká sportovní nezmar."

Mimochodem, letos si správci, muži bez nichž by se tenis ve Zlíně na Vršavě hrát nedal, docela "užili". V létě tu řádila velká voda, která přinesla mimo jiné i nánosy bahna. I tohle pracovití všeumělové za pomocí pilných členů klubu zvládli.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam