Chutík ve zlínském Saloonu. Oběd v dobré náladě

Foto: Saloon ZlínFoto: Saloon Zlín
Foto: Saloon Zlín
Gastronomie 2. 11. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Interiér stylové pivnice, ale také restaurace ve zlínském Saloonu na břehu řeky Dřevnice má něco do sebe. Dobové tabule, tabulky, cedule i cedulky na stěnách, stejně tak kafemlýnky, hmoždíře i přemnohé jiné pozoruhodnosti z kuchyní našich (pra)babiček na policích. 

Teď jde někdy kolem třinácté hodiny o to, co ještě nabídne meníčkový jídelníček. Polévka je cibulová, tři jídla ponouknou Chutíka a jeho doprovod k ochutnání kachních jater a klasiky - paprikového lusku s rajskou omáčkou.

Lidé sem rádi chodí na dobré plzeňské, dvojka u stolu se tentokrát spokojí vzhledem k volantům před podnikem k dobře vychlazenému půllitru nealkoholického piva.

Ještě k interiéru, potěcha pro ty, kdo mají rádi závan starých časů, patina je znát a oči těkají ze stěny na stěnu.

To už je na stole očekávaná cibulačka. Nezklame, porce velmi slušná, chuť docela poctivá. Někde od kuchyně se rozléhá permanentní smích, dámy servírky se dobře baví, u stolu jsou ale včas a v pohodě.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • mírně omezená možnost parkování
  • příjemný a veselý personál
  • domácí kuchyně
  • velmi nevšední interiér

Na maxitalíři přistává na stole zmíněný lusk, čtyři plátky knedlíku a rajská. To je jídlo, kterému správný Čech neodolá.

A v tomto případě činí moc dobře, pokrm je opravdu chutný, s polévkou za pětaosmdesát korun prakticky v centru krajského města, proč nepochválit.

O nějakých čtrnáct korun dražší jsou smažená kachní játra, k nim znovu obligátní brambory a tatarka. Námitky nejsou, snězeno do posledního kousku.

K tomu další smích zpovzdálí. Dobrou náladu tu mají vlastně docela oprávněně.

Chutíkovo hodnocení je za tři hvězdičky.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam