Šárka Dostálová, mladý talent ze Zlína

Šperky s láskou (Foto: Miss Model)Šperky s láskou (Foto: Miss Model)
Šperky s láskou (Foto: Miss Model)
Co se děje 14. 11. 2016 | Autor: Zlin.cz

Šárka Dostálová – značka ŠPERKY S LÁSKOU. Na podzim letošního roku na Univerzitě Tomáše Bati, na Fakultě humanitních studií předčasně ukončila studium, aby se mohla věnovat své zálibě a zájmu samostatně.

Na tobě i tvých špercích je vidět, že skutečně svou práci miluješ. Kdy tě napadlo poprvé, že můžeš šperky zhotovovat?

Ke šperkům jsem se dostala zhruba ve 13 letech, kdy jsem si poprvé koupila české skleněné korálky v malém obchůdku v Přerově. Tenkrát to začalo být strašně moc „in" mít svou vlastní bižuterii a já to chtěla samozřejmě taky vyzkoušet. Postupem času mi výroba šperků tak moc přirostla k srdci, že se jí věnuji dodnes.

Máš nějaké umělecké vzdělání?

Prakticky celý můj život mám určitý vztah k umění. Od malička jsem ráda malovala, a proto mne moje maminka přihlásila na ZUŠ Bedřicha Kozánka. Do „výtvarky" jsem chodila nádherných osm let, které jsem úspěšně zakončila absolventskou výstavou.

Jak vzniká tvůj šperk? Necháváš se někde inspirovat?

Každý šperk má svůj vlastní příběh. Některé vznikly pozdě v noci, kdy všude kolem bylo ticho a já mohla nechat své myšlenky volně plynout. U dalších jsem se nechala inspirovat přírodou - nikdy nevíte, co Vás napadne, když se jen tak procházíte rozkvetlým parkem. A pak jsou tu šperky, které mi bliknou před očima, třeba zrovna když si umývám vlasy v koupelně Usmívající se.

Proč zrovna Šperky s láskou? Jak tě napadl takový název?

Dnešní doba je strašně moc uspěchaná. Lidé se neustále za něčím ženou, jsou věčně nespokojení a zamračení. Vždycky když vyrábím, myslím na samé hezké věci, protože si přeji, aby šperky lidem zlepšily jejich pochmurný den a aby na ně nošením přenesly můj optimismus, pozitivní energii a lásku.

Vyrábíš šperky i na zakázku?

Určitě ano. Je to pro mne tak trošku výzva splnit přání zákaznice. Občas se totiž stane, že musím využít i techniky, které jsem nikdy předtím nezkusila, což znamená, že nevím, jaký bude výsledek mé práce.

A co oslovení vyrobit pro XIII. ročník krásy a elegance sadu šperků pro choreografii s názvem DÉŠŤ?

Oslovení mě příjemně překvapilo. Projekt Miss Model má podtext MLADÝ TALENT, což znamená zviditelnění a podpora mladých talentovaných návrhářů, umělců a modelek. Jsem moc ráda, že jsem byla vybrána právě já. Když se řekne DÉŠŤ, napadají mne slova jako bouřka, duha, kapka, ale i kakao. Tím vším se nechávám při výrobě inspirovat, a proto doufám, že se bude má kolekce pro tuto choreografii všem líbit.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam