Měl šířit virus HIV, svoji vinu u soudu odmítl

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 21. 11. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Pořádně tvrdý oříšek louská zlínský krajský soud. Státní zástupce obžaloval třipadesátiletého Pavla S. z Vizovic z vědomého šíření viru HIV. Jeden ze svědků ho obvinil, že po nechráněném styku s ním onemocněl a naprosto se mu zhroutil dosavadní život.

Před soud předstoupil obžalovaný s tím, že mu hrozí až dvanáctiletý trest.

"Nikdy jsem s ním nic neměl, pokud jsem se od doby mého onemocnění v roce 2005 stýkal s partnery, vždy jsem jim o mé nemoci řekl a stýkali jsme se výhradně s jejich souhlasem. Přiznávám i další styk s jiným mužem, ten ale také o mé nemoci věděl, řekl jsem mu to," tvrdil u soudu obžalovaný.

Klíčový svědek ovšem jednoznačně uvedl, že se nakazil po styku s obžalovaným. A to prý tehdy, když mu byla podána silná dávka drogy.

"Je to výmysl, nesmysl, já jsem se s ním setkal, ale jen proto, abych mu pomohl finančně a nic jsem s ním neměl," uvedl Pavel S.

Každopádně svědek je od roku 2013 HIV pozitivní, momentálně je ve vězení.

Obhajoba se snažila poukázat na jeho výraznou promiskuitu i na to, že sedmkrát trestaný muž vyžadoval za styk peníze. Navíc prý musel být vyšetřen ve věznici, tehdy ale nemoc nezjistili, byť bylo už půl roku po údajném styku s obžalovaným.

"Testy se dělaly jen naoko, ne ve skutečnosti," kontroval svědek.

Soud případ odročil na polovinu ledna, povolal znalkyni.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam