Povinná výbava řidičů. Písek, sůl a brusle

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Jana Pravdová 29. 11. 2016 | Zdroj: Jana Pravdová

První vážnější nápor zimy nasadil místo růžových pořádně tmavé brýle všem, kterým není lhostejné, jak se jezdí na silnicích v kraji. Obehraná písnička o tom, že zaspali silničáři, už nikoho neobalamutí. Kdepak, nové vedení kraje i poslanci a senátoři už vědí, že bude lepší spolehnout se na vlastní síly.

Zásadně se jejich zákonnou vyhláškou mění a doplňuje povinnost reagovat na zimní situaci.

"Sníh a led už téměř v posledních letech vymizely, ale letos bude vše jinak, mravenci zmizeli hluboko v mraveništích, do teplých krajin odletěli nečekaně i vrabci a sýkorky a to znamená jediné - bude zima, bude mráz," uvedl nový krajský meteorolog Karel Chladný.

"Dopravní policie si od 1. prosince při kontrolách důkladně pohlídá výbavu řidičů. Povinný bude dvacetikilový pytel s pískem, deset kilo soli, lopatka, ale mimo jiné i boby a brusle," vysvětlil Karel Přísný z vedení zlínské krajské policie.

Jeho slova dopadla na správnou půdu.

"V pondělí jsem při miniaturním náporu ledu a sněhu stál více než hodinu v koloně, nesvádějme nic na silničáře, jsou to taky lidé a po neděli se potřebují rozběhnout zvolna, aby se nezatavili. Kdybychom si pěkně v koloně posypali jeden vedle druhého, jejich pomoc bychom nepotřebovali," nabízí svůj pohled na věc Michal Petrásek, který jel z Březůvek do Zlína dvě hodiny.

Karel Hladký ze Zlína - Kudlova jde ještě dál a velebí zavedení povinného převozu bruslí a bobů.

"Jen jsme se s manželkou smáli, jak kolem nás stojí spousta naštvaných řidičů, už Baťa říkal buď vždycky o krok vepředu. A taky ano. Auto jsem odstavil, nasedl na boby, manželka nazula boty s bruslemi a ještě jsme si hezky zazávodili, kdo bude ve Zlíně dřív. A nepřišli jsme ani o minutu milované pracovní doby."

Boby, brusle, písek a sůl budou muset vozit řidiči ve Zlínském kraji až do konce dubna.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam