Filmové ateliéry chystají historicky první videomapping

Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)
Kultura 1. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Historicky vůbec první videomapping se uskuteční v areálu filmových ateliérů ve Zlíně tento pátek 2. prosince. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Filmového uzlu Zlín Petra Svěráková.

Na fasádu budovy Filmového uzlu Zlín se budou promítat animace s vánoční tématikou, které vytvořili návštěvníci Filmového uzlu Zlín a také profesionální animátoři.

"Cílem projektu bylo propojit začínající animátory s profesionály. Mladí umělci si prošli celým procesem animace od tvorby scénáře, storyboardu, tvorby scén až po samotnou animaci," sdělila Zuzana Bahulová, umělecká ředitelka Filmového uzlu Zlín.

Akce s názvem Namaluj čerta na zeď aneb tak trochu netradiční Mikuláš začne v 17.30 hodin.

"Autory animací jsou nejen děti ze základních škol, studenti či absolventi Ateliéru animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ale i profesionálové jako například Jan Brukner nebo Toniko Pantoja oceněný Annie Awards," doplnila Daniela Oškerová, projektová manažerka Filmového uzlu Zlín.

Videomapping se uskuteční za doprovodu živé hudby. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení v podobě palačinek nebo vánočního punče. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na čerta a Mikuláše. V pátek budou expozice i kavárna otevřeny do 19.30 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam