Z pohody drama. PSG Zlín – Kometa Brno 4:3

ZLÍN - Na začátku šlo všechno hladce a ještě lépe. Na konci drhlo tak, že se domácí diváci museli chytat za srdce a modlit se, aby se jim vyhnul infarkt. Derby hokejistů Zlína s Kometou mělo všechno, co si divák může přát. Domácí nakonec vyhráli těsně 4:3.

Hostující brankář Čiliak měl asi poněkud jiné představy o tom, jak stráví zlínské odpoledne. Dostal totiž přednost před Vejmělkou, ale už ve 3. minutě mu přepouštěl místo v kleci.

Nebylo divu, hosté totiž dostali dvě rychlé gólové rány od Bukartse a Holíka a nevypadalo to, že by chtěli zvrátit nepříznivou bilanci posledních kol, kdy povážlivě opouštějí nejpřednější příčky tabulky.

Ve 13. minutě už byli úplně dole. To si před brankou počkal sedmnáctiletý Chytil a brněnského strážce klece chutně svým prvním extraligovým gólem umíchal do ztracena.

Ve druhé části už Brňané nabírali dech a konec pěkně – ostatně jako už mnohokrát ve Zlíně – zdramatizovali.

Nejdříve snížil ve třetí třetině Erat, pak ale Říčka úžasnou ranou znovu zvýšil na rozdíl tří gólů.

Hosté ovšem začali topit jako čerti pod kotlem. Zaťovič a po něm při power play Káňa snížili na rozdíl jediné branky.

Domácí výhru uhájili a mají tři cenné body za výhru 4:3. Uf…