Plány přímo grandiózní: hokejový Zlín se spojí se Vsetínem

Zlín vs. Vsetín (Foto: Archiv PSG Zlín)Zlín vs. Vsetín (Foto: Archiv PSG Zlín)
Zlín vs. Vsetín (Foto: Archiv PSG Zlín)
Jana Pravdová 8. 12. 2016 | Zdroj: Jana Pravdová

ZLÍN/VSETÍN - Napřed si o tom cvrlikali jenom vrabci nad kopcem Sirákovem spojujícím Zlín se Vsetínem. Pak se ale hejtmanem stal Jiří Čunek, rodák zlínský, starosta a senátor vsetínský, a teď už se zdá vize přímo realitou.

Na papíře už to je, v hlavách zodpovědných také a ZLINVSET, tedy zbrusu nový, silný a sloučený hokejový klub našeho regionu se zdá být realitou. Do pravidelných soutěží by měl naskočit od sezóny 2017 - 2018.

Ano, do pravidelných soutěží. Áčko by totiž mělo hrát KHL, B tým pak naši extraligu. To je ovšem zatím úvaha, vyloučeno není to, že bude zpočátku působit jen v tuzemské elitní soutěži.

Stěžejní budou samozřejmě pro ZLINVSET finance, ty jsou ovšem tím nejmenším problémem, klub bude nejdříve pod ochranou Zlínského kraje, na první rok provozu může počítat s 500 miliony korun. Zbytek do nutné miliardy dodají sponzoři, kteří se jen hrnou od Rožnova pod Radhoštěm až po Kroměříž.

Hrát bude klub střídavě ve Zlíně i ve Vsetíně, už teď se na obou stadionech konají přátelská předvánoční setkání dosavadních nesmiřitelných fanoušků obou klubů.

Zakladatel nového spojeného Fan clubu Jan Valášek k tomu uvádí. "Zapomeňme na staré půtky, teď půjde o to navázat na dva zlínské i šest vsetínských titulů, není čas na žabomyší války, jde nám především a v první řadě o úspěchy a ne o malichernosti. V jednotě je síla, ukažme, že Valaši umějí být silní.

Historicky prvním trenérem - sjednotitelem by měl být legendární Horst Valášek, který přivedl právě Vsetín ke dvěma titulům. K ruce by měl mít asistenty Miroslava Okála a Romana Čechmánka. Tedy ikony dvou v minulosti tak úspěšných mužstev. Manažerem bude Radim Tesařík, který získával tituly se Vsetínem i Zlínem jako na běžícím pásu.

Ustavující valná hromada klubu se uskuteční na Sirákově 31.12. letošního roku, slivovice je zdarma.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam