Postřižiny na zlínský způsob. Chutík v Dalešické hospodě

Foto: www.dalesickahospoda.czFoto: www.dalesickahospoda.cz
Foto: www.dalesickahospoda.cz
Gastronomie 13. 12. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

ZLÍN - Jako by se tu mírně a velmi příjemně na chvíli zastavil čas. Třebaže je čas oběda - a to je vždycky ve všední den bohužel spíše spěch v honbě za dalšími pracovními úkoly - působí to v Dalešické hospodě ve Zlíně na Vršavě opravdu pohodově.

Chutíkovi přicházejí brzy po poledni a hned na úvod mají smůlu. Z pětipoložkové nabídky mizí skvěle vypadající rajská omáčka s hovězím masem a knedlíkem. Inu, štamgasti asi dobře vědí, jak dobře chutná. I tak je nabídka docela pestrá včetně salátu. Vybíráme smažený sýr s bramborem a tatarskou omáčkou a vepřová játra na cibulce s jasmínovou rýží.

Polévka je jednotná, hovězí vývar s nudlemi a zeleninou. 

Začínáme tedy jím a můžeme jej klidně pochválit. Chuť opravdu dobrá, nudle i zelenina - především mrkev - přinášejí na začátku krátkého posezení dobrý vstup.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 a půl hvězdičky.

  • velmi dobré jídlo
  • příjemný personál
  • slušná možnost zaparkovat
  • střední cenové relace
  • zajímavý interiér

Talíře tu mají velké, porce také. Platí to o játrech kuchařem dovedně připravených i po vizuální stránce. Stejně tak ale o klasice, jíž je smažený sýr s bramborem osvěženým zeleninovou přízdobou.

V jídle se tu opravdu nezklamete. Zkoušíme i malé dalešické. Posudek jen letmý, není špatné, znalci tvrdí, že je přímo nezbytné zajít ochutnat mok v klidu někdy navečer.

A ještě k tomu, co tu umocňuje pohodu. Tento pivovar patří ke slavnému Bohumilu Hrabalovi, k jeho nádherně pábitelské literární formě, ale jistě daleko šířeji také k velmi zdařilému Menzelovu zpracování slavných Postřižin s Magdou Vášáryovou, Jiřím Schmitzerem, Jaromírem Hanzlíkem, Rudolfem Hrušínským a celou plejádou úžasných českých herců. 

Na stěnách si jejich tváře i um rádi připomenete.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam