Kostel ve Štípě láká na vánoční program

Kostel ve Štípě (Foto: www.stipa.cz)Kostel ve Štípě (Foto: www.stipa.cz)
Kostel ve Štípě (Foto: www.stipa.cz)
Co se děje 20. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN, ŠTÍPA – O letošních Vánočních svátcích je ve Štípě připraven pestrý program. Server Zlin.cz o něm informovala Jitka Březinová ze štípské farnosti.

Ve Štípě je tento rok o Vánocích připraven pestrý program, během kterého si až do Nového roku mohou lidé poslechnout vánoční hudbu, zazpívat si koledy, prohlédnout jesličky či se zúčastnit některé bohoslužby.

Na Štědrý večer od 22:30 rozezní chrám koledy. Půlnoční mše, na kterou je vypravena mimořádná linka MHD č. 36 ze Zlína a zpět, začne ve 23.00. Po půlnoční mši přispěje k vánoční atmosféře dechová hudba Miklovci, která vystoupí na Mariánském náměstí před kostelem.

Po oba vánoční svátky – k Slavnosti Narození Páně 25. 12. a na svatého Štěpána 26. 12. začínají bohoslužby v 10.30. V sobotu 26. prosince se v 15:00 uskuteční Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Radost.

V úterý 27. prosince v 16 hod. představí děti a mládež ze štípské farnosti divadelní hru o narození Ježíška.
Valašský soubor Kašava vystoupí se svým vánočním programem ve čtvrtek 29. prosince v 18.30.
Na Silvestra bude sloužena mše svatá v 17 hod. a od 18.00 proběhne na Mariánském náměstí Silvestrovské koledování. Občerstvení a teplé nápoje budou zajištěny. Na Nový rok začne mše svatá v 10:30 hod.

Barokní kostel Narození Panny Marie ve Štípě má pohnutou historii, která je spojena mimo jiné s vojevůdcem Albrechtem z Valdštejna a Třicetiletou válkou. Přesto patří k nejcennějším barokním stavbám na Zlínsku, je centrem vyhledávaného poutního místa a také zastávkou na trasách Cyrilometodějských stezek na Moravě.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam