Turista Zlínek: všechny cesty vedou na Komonec

Foto: Pavla KrálováFoto: Pavla Králová
Foto: Pavla Králová
Turista Zlínek 18. 12. 2016 | Zdroj: Turista Zlínek

KOMONEC - Ne že by tam třeba v létě nemířili turisté, ale bez debat je, že pravý boom zažívá nejvyšší vrch Luhačovického zálesí Komonec ležící ve výšce 672 nadmořských metrů vždycky v prosinci. Tedy v čase, kdy se pohybumilí přeci jen ve větším počtu stahují z důvodů řekněme klimatických do dočasných předvánočních ulit.

Specifikovat jednu zásadní trasu nelze, Komonec se totiž vypíná na dokonalém místě. Vede sem opravdu spousta cest a cestiček a ty se spojí až na samém vrcholu.

Každopádně sem poslední adventní sobotu mířily kroky lidí dobré vůle z mnoha okolních míst. A znovu si to vyzkoušejí den před Štědrým dnem a jiní zase na Slivestra či Nový rok.

První zatěžkávací zkouška byla mimořádně zdařilá, lidé sem vyráželi od Březůvek a Provodova, z Pradlisek, Řetechova, Luhačovic, Pozlovic, Dolní i Horní Lhoty a třeba také z opačné strany z Lípy i Želechovic.

Co jiný výchozí bod, to jiná trasa. V cíli pak ale věci jednotné a příjemně sjednocující. Na vrcholu Komonce to vonělo mnoha dobrotami. Gulášová polévka zahřála, grog či malý rumík rozehřály, svařené víno, punč, čaj, chléb se sádlem a cibulí, anebo dobrá klobáska dodávaly další plusové body. A to, že málokdo přišel bez pleskačky vlastní slivovice, je také jasné.

Starosti žádné, pohoda na každém kroku. A po přání hezkých Vánoc zase promazat lýtka, anebo sednout na kolo a frr, každý domů.

S blahými, dobrými pocity lidské sounáležitosti, která se "kupuje" ve velkém navýsost lidském "nákupním centru" zvaném Komonec.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam