Řidič trolejbusu ve Zlíně zachraňoval šoféra havarovaného kamionu

Foto: HZS Zlínského krajeFoto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Co se děje 19. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Řidič trolejbusu Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Jiří Shejbal pomohl se záchranou šoféra havarovaného kamionu v Přílukách. Staral se o něj do doby příjezdu záchranné služby, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Nehoda se stala v sobotu na silnici I/49 ve směru z Vizovic za křižovatkou v Přílukách. „Jiří Shejbal právě odpočíval za volantem trolejbusu na konečné v Přílukách, když se stal svědkem toho, že kamion sjel do příkopy, naklonil se směrem k blízké železniční trati a přední částí narazil do stojanu elektronické informační tabule dojezdových časů,“ popsal Cekota.

Podle něj Shejbal vůbec neváhal. „Popsal situaci dispečerovi dopravního podniku a požádal ho, aby dispečink neprodleně informoval správce železniční dopravní cesty a byl na trati zastaven provoz vlaků. Potom vyběhl k havarovanému kamionu a spolu s dalším náhodným svědkem poskytoval zraněnému řidiči první pomoc,“ uvedl Cekota.

Muž z kamionu byl v šoku. „Oba svědci mu podle pokynů dispečinku záchranné služby čistili ústní dutinu a snažili se ho udržet na místě až do příjezdu profesionálních záchranářů. Ti přijeli velmi rychle, takže Jiří Shejbal ještě stihl svůj pravidellný odjezd a cestujících se to nijak nedotklo,“ doplnil dispečer dopravního podniku Zdeněk Churý.

Fotogalerie

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam