Vánoční program na vsetínském náměstí vyvrcholí zpíváním koled se Vsacanem

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 21. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Letos poprvé se předvánoční lidová zábava a vánoční jarmark ve Vsetíně konají po celý týden a vánoční program uzavře 23. prosince v 17.00 hodin Zpívání koled se souborem Vsacan na Dolním náměstí. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Adéla Kousalová.

Program se koná od 9.00 hodin, a to na Svárově i náměstí Svobody. "Raritou vánočních hodů ve Vsetíně je oproti jiným městům Dětské vánoční městečko, které ve dnech 21. a 22. prosince nabídne prodej rukodělných výrobků dětí a občerstvení, jehož výtěžek zamíří na charitu," poznamenala místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Návštěvníci se podle ní mohou těšit také na workshop spojený s výrobou baněk v kině Vatra.

Na pódiu Dětského vánočního městečka bude k vidění foukání baněk, zpívání koled, ale i charitativní dražba speciální baňky, postavičky dvaceticentimetrového pohádkového Krtečka.

"Novinkou letošního Dětského vánočního městečka bude charitativní stánek nazvaný Pro Martínka. V tomto stánku budeme za stovku prodávat baňky krásných malých krtečků, které vyrobila a dodala Irisa Vsetín. Cílem prodeje je snaha zvýšit výtěžek akce na podporu malého Martínka Straky," řekla pořadatelka Dětského vánočního městečka Alena Hurtová s tím, že lidé mohou přispět i zakoupením borovicových větví či jmelí.

Vánoční program uzavře 23. prosince od 17.00 hodin Zpívání koled se souborem Vsacan na Dolním náměstí. Přímo na místě bude k dostání i jejich nové CD. "Deska obsahuje 19 valašských koled, které jsou proloženy krátkými básněmi, ale také zpěvníček s texty," dodala autorka cédéčka Radka Křivová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam