Zlínská a otrokovická MHD bude jezdit podle vánočního jízdního řádu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 22. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN, OTROKOVICE - Během vánočních svátků bude MHD ve Zlíně a Otrokovicích jezdit podle speciálního jízdního řádu. K dispozici je na webových stránkách Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice, serveru Zlin.cz to za dopravní podnik řekl Vojtěch Cekota.

"Přizpůsobujeme provoz MHD o Vánocích skutečnosti, že žáci a studenti nejezdí do škol a řada lidí čerpá dovolenou. Večer na Štědrý den a na Silvestra můžeme dopravu výrazně omezit, protože lidé tráví tyto chvíle v rodinném kruhu u svých vánočních stromečků nebo někde s přáteli. Přitom ale musí být i o svátcích MHD po ruce každému, kdo se pohybuje po městě, jede do kostela, navštěvuje známé či kulturní akce. Vycházíme z dlouholetých zkušeností a snažíme se zajistit dopravní obslužnost Zlína a Otrokovic v optimálním rozsahu, aby odpovídala skutečné poptávce cestujících," uvedl ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

Zvláštní jízdní řády na internetových stránkách dopravní společnosti s označením Vánoce obsahují samostatný sloupec odjezdů pro Štědrý den 24. 12., samostatný sloupec pro poslední den v roce 31. 12. a samostatný sloupec takzvaného zimního omezení, což jsou odjezdy v mezisvátečních pracovních dnech od úterý 27. do pátku 30. prosince.

Jako každoročně dojde k výraznému omezení provozu MHD na Štědrý den večer a na Silvestra večer. Ve vozidlech a na zastávkách budou vyvěšeny přehledy posledních spojů. Doprava se však zcela nezastaví, v provozu zůstanou noční spoje a spoje na linkách, které lidé využívají k cestám na půlnoční bohoslužby. Jejich zvláštní přehled zveřejníme později.

K drobnějším změnám dojde ve vánočním období také u otvírací doby předprodejů jízdenek. Pokladna pro zaplacení přirážek a předprodej v sídle Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice bude mít 23. 12. otevřeno do 14.00 hodin (běžně je otevřeno do 16.00 hodin). Všechna předprodejní místa budou mít zavřeno 24. 12. a poslední den v roce budou uzavřeny předprodeje Baťov i Podchod. Na nádraží v Otrokovicích si budou moci cestující zakoupit jízdenky na MHD například i 25. a 26. 12. (8.00 – 17.00 hodin) nebo 1. 1. (10.00 – 17.00), na nádraží ve Zlíně 26. 12. (10.00 – 17.00) nebo 1. 1. (10.00 – 17.00 hodin).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam