Zlínský betlém se rozrostl o sochu pastevce

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 22. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínský betlém na náměstí Míru je bohatší o jednu vyřezávanou sochu. Ta ztvárňuje pastevce, serveru Zlin.cz to za zlínskou radnici oznámil Lukáš Fabián.

Betlém už tak tvoří nejen svatá rodina a domácí hospodářská zvířata, ale nově také socha pastevce, který bdí nad bezpečím dřevěných oveček a dalších zvířat. Autorem díla je řezbář Martin Gaja z Hutiska-Solance. Ten sochu rozpracoval při příležitosti Kejklířského jarmarku a následně ji dohotovil ve svém ateliéru.

"Snažíme se dodržet tradici, aby měl zlínský betlém každoročně nějaký přírůstek. Poslední novinkou je tak právě socha pastevce," vysvětlila Pavla Julinová, vedoucí Městského a turistického informačního střediska a organizátorka jarmarků.

Auto nové sochy Martin Gaja tvoří sochy nejen ze dřeva, ale i kamene, pálené hlíny či kovu. Vytvořil například dřevěné oltáře ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, tamtéž pomník pro evangelického faráře a spisovatele Jana Karafiáta i sochu archanděla Michaela. Několik soch vytvořil také v rámci projektu Valašská zahrada - Valašská krajina.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam