VIDEO: Řidič bez světel se řítil Zlínem 182 Km/h

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 21. 12. 2016 | Autor: Zlin.cz

ZLÍN - Ve čtvrtek 8. prosince krátce před půlnocí jel centrem města po třídě Tomáše Bati řidič osobního vozidla Ford Escort bez zapnutých světel. Projíždějící policisté muže začali pronásledovat a světelnými signály na služebním vozidle vyzvali k zastavení. To však řidič nerespektoval a začal vysokou rychlostí ujíždět.

Více než sto osmdesáti kilometrovou rychlostí se řítil bez zapnutých světel směrem na Otrokovice. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval předjíždějící vozidla, ale i protijedoucí, neboť se při jízdě dostával i do protisměru vozovky. Na konci Malenovic u obchodního centra však nezvládl řízení, dostal smyk, díky němuž přejel do protisměru a zde na okraji komunikace narazil do sloupu veřejného osvětlení a trolejového vedení. Poté z místa utekl pryč. Jeho sedmatřicetiletý lehce zraněný spolujezdec zůstal ve vozidle. Policisté po muži ihned začali pátrat. Dalším šetřením jsme zjistili, že na vozidle byly odcizené registrační značky.

Nyní je stále případ v šetření kriminalistů, kteří rozhodnou o právní kvalifikaci daného činu. Jednadvacetiletý řidič je v současné době podezřelý nejméně z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam