VIDEO: Vánoce, Vánoce odcházejí...otužujme se, přátelé

Karolinka koupání v ledu (Foto: Zlin.cz)Karolinka koupání v ledu (Foto: Zlin.cz)
Karolinka koupání v ledu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 26. 12. 2016 | Autor: Jan Čada

NOVÝ HROZENKOV - Vánoce kynoucích jedlíků končí, hodování otužilců je tady. Už posedmé se dali sraz odpoledne na Štěpána nejen na břehu, ale hlavně ve vodě proslulého jezera zvaného Valašský Balaton mezi Novým Hrozenkovem a Karolinkou.

Nebylo to jednoduché, nejdříve museli do vody pánové s motorovou pilou a hráběmi i tyčemi, aby odstranili tající led, úlomky ker by otužilcům mohly úblížit. Chvíli po půl druhé zavelí Dušan Divín z pořádajícího spolku Karolinští hřebci a jde se do vody. 

Většina tu vydrží nějakých pět šest minut, klobouk dolů před těmi, kteří jsou tu poprvé. "Super pocit, jsem ve vodě premiérově, ale stojí to zato, překonat se," ohřívá se už na břehu Tomáš Slováček z Vigantic.

To jeho maminka Eva má s otužováním bohaté zkušenosti. "My sem chodíme nejméně jednou týdně.Před týdnem tu byly daleko zimnější podmínky, to jsme se opravdu do vody museli prosekat, teď je to ale také fajn, přišlo dost lidí, bezva nálada to všechno umocňuje."

"Už nás tu před pár lety bylo i padesát, dnes zhruba polovina, ale i to potěší. Podmínky nebyly vůbec špatné. Jsem rád, že sem našli cestu i ti, kteří zůstali na břehu. Je konec vánočního přejídání a celou zimu se teď můžeme otužovat. Vřele doporučuji, bylo mi nedávno padesát, tak dobře jako teď jsem se určitě necítil ani ve třiceti," dává najevo spokojenost hlavní organizátor akce Dušan Divín.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam