Hasiči si cvičně vyzkoušeli záchranu zraněného bruslaře

Bruslaře zachraňujíi hasiči (foto: HZS ZK)Bruslaře zachraňujíi hasiči (foto: HZS ZK)
Bruslaře zachraňujíi hasiči (foto: HZS ZK)
Hasiči a policie 31. 12. 2016 | Autor: Irena Frolová

SLOPNÉ - Zraněného bruslaře zachraňovali na nádrži Křešov u obce Slopné hasiči dvou profesionálních jednotek. Jak serveru Zlin.cz oznámil mluvčí hasičů Libor Netopil, naštěstí šlo jen o taktické cvičení.

Lokalita nádrže Křešov nebyla vybrána náhodně. Je totiž na hranici hasebních obvodů stanic profesionálních hasičů Luhačovice a Slavičín. K zásahu tak byli vysláni hasiči z obou stanic.

"Podle připraveného scénáře došlo ke zranění bruslaře, který zůstal bezvládně ležet na zamrzlé hladině nádrže. Nedostatečná tloušťka ledu spojená s rizikem prolomení zabránila svědkům zraněného zachránit. Proto byli na místo vysláni profesionální hasiči. Obě jednotky dorazily na místo hlášené události současně, 14 minut po ohlášení na tísňovou linku krajských hasičů," řekl Netopil.

K záchraně bezvládně ležícího muže hasiči využili lan a transportních nosítek. S jejich pomocí se jeden z příslušníků vybavený neoprenovým oděvem přiblížil ke zraněnému a odtáhl ho zpět ke břehu, kde mu ostatní poskytli nezbytnou předlékařskou pomoc.

Z cvičných důvodů hasiči celou akci ještě jednou zopakovali. Tentokrát k přiblížení a záchraně muže využili nastavovací žebřík. Mimo těchto improvizovaných prostředků mají profesionální hasiči ve své výbavě i speciální nafukovací lávky, které jsou určeny k bezpečnému pohybu po zamrzlých plochách. K záchranným akcím lze využít také člunů.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam