To se tedy povedlo. Sparta – Zlín 0:3

PRAHA - Na Spartu nejeli Zlíňané v roli favorita ani náhodou. O to víc ale výhra zlínských hokejistů ve 34. kole Tipsport extraligy těší.

Pár střípků z duelu které poskládaly vítěznou mozaiku. O tom, že se do útoku valili hlavně Sparťané, svědčí poměr střel – 36:14 ve prospěch domácích. Tím ale jejich aktiva končí.

Logicky z údaje vyplývá, že musel čarovat brankář Kašík. A taky, že ano. Byl vynikající a ještě mu v kritických chvílích pomohla tyč jeho branky.

Góly Zlína?

Už ve 2. minutě zmrazil natěšené fandy Sparty Vlach umnou tečí Blaťákova více nahození než střely.

V závěru první periody se neskutečně důrazně prosadil Kubiš. Domácí obránce ho sice přišpendlil za klec vlastního brankáře, ale mazák hrající 600. zápas v extralize, se vrátil před branku a doklepl do ní kotouč.

A poněkud podobně si osladil jubileum v 58. minutě. Sparta hrála v šesti proti čtyřem, Kubiš zajel s pukem za prázdnou branku a znovu jako správný tvrdohlavý beran trkl puk do sítě potřetí.

Předsilvestrovská cesta domů plná radosti.

Sparta Praha – PSG Zlín 0:3.