Silvestrovská noc byla z pohledu hasičů nejklidnější na Kroměřížsku a Slovácku, nejvíce zásahů bylo na Zlínsku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 1. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Konec starého roku a začátek nového se v souvislosti s hasičskými výjezdy ve Zlínském kraji obešel bez mimořádných událostí a složitých zásahů. Nejvíce práce měli hasiči na Zlínsku a Vsetínsku. Naopak relativní klid byl na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí hasičů Libor Netopil.

Počet evidovaných událostí se ani poslední den loňského roku nijak výrazně nelišil od běžného denního průměru. Jednotky hasičů zasahovaly na místech celkem 17 událostí. Nejvíce událostí bylo evidováno na Zlínsku (7) a Vsetínsku (6), nejméně na Kroměřížsku (2) a Uherskohradišťsku (2).

"Zasahovali jsme na místech sedmi dopravních nehod, dvou požárů, dvou úniků nebezpečných látek, jedné záchrany zvířat, provedli jsme čtyři technické zásahy a jedna událost byla vyhodnocena jako planý poplach. Vše se obešlo bez tragických následků, evidováno bylo celkem 13 zraněných lidí," upřesnil Netopil.

K největšímu počtu případů vyjížděly jednotky hasičů v odpoledních a podvečerních hodinách posledního dne. "Jednalo se o sérii dopravních nehod osobních vozidel na Vsetínsku a Zlínsku. V nočních hodinách hasiči zasahovali pouze u dvou událostí, a to požáru dřeva u objektu chatky v Holešově a požáru v prostorách prodejny na tržnici v Uherském Hradišti. Likvidace obou požárů se obešla bez komplikací, nutnosti nasazení většího počtu jednotek a byla zvládnuta v krátkém čase," doplnil Netopil.

Bez mimořádných událostí se obešlo i prvních šest hodin roku 2017. Jednotky hasičů byly vyslány k celkem sedmi hlášeným událostem. Jednalo se o tři požáry ( strom, odpadky), dopravní nehodu, technickou pomoc, záchranu osob z výtahu a jednou šlo o planý poplach. Ke třem událostem došlo na Vsetínsku, dvěma na Zlínsku a po jedné na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku.

Hned v prvních hodinách letošního roku se stala například jedna autonehoda, která si vyžádala zranění. Stala se v 02.53 hodin na silnici mezi Slavičínem a Rokytnicí. Havarovalo zde osobní vozidlo značky Škoda Octavia. To skončilo převrácené na střeše za krajnicí komunikace. "V době příjezdu hasičů už byla na místě hlídka Policie ČR, která poskytovala pomoc zraněnému řidiči vozidla. Ten byl následně předán posádce zdravotnické záchranné služby a odvezen k dalšímu ošetření do nemocnice," upřesnil Netopil. Hasiči zajistili místo nehody a havarované vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Ještě než hasiči ukončili svůj zásah, převrátili škodovku zpět na kola a připravili ji pro naložení na odtahovou službu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam