Malý Aleš udal úžasné tempo. Nový rok se ve zlínské porodnici pěkně rozjel

šťastní rodiče s miminkem (foto: Zlín.cz)šťastní rodiče s miminkem (foto: Zlín.cz)
šťastní rodiče s miminkem (foto: Zlín.cz)
Co se děje 1. 1. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - "Malému se jakoby nechtělo na svět, termín jsme měli už 29. prosince, všichni jsme ho už  prosili, ať jde ven. Pořád a pořád se nám natahovaly termíny, až to nakonec vyšlo. Jsme šťastní," komentovala narození prvního dítěte Zlínského kraje v roce 2017, svého druhého syna, maminka Lenka Jurková.

U porodu byl i tatínek Lukáš. "Už jsem věděl, do čeho jdu, poprvé jsem pomáhal manželce, když se nám přede dvěma lety narodil bráška Lukáš," smál se tatínek stejného jména. S celou rodinou bydlí v Újezdu na Zlínsku.

Jak se tak Alešek na svět na svět chystal v pomalejším rytmu a čekal si až na dvě jedničky na začátku data a šťastnou sedmičku na konci, nechtěně odstartoval nebývalý novoroční boom. Jen do nedělního poledne na Nový rok se ve zlínské porodnici rodilo šestkrát a další děti se na svět připravovaly.

Takové tempo tu první den roku už dlouho nepamatují. A těšilo to i velmi zkušenou porodní asistentku Jaroslavu Vránovou, mimochodem jak sama říká, nosí to správné porodnické jméno. "Od rána jsme se nezastavily, s kolegyněmi jedeme naplno, ale to nás samozřejmě těší," vypráví mimořádně čiperná dáma.

Jen tak v běhu přidá zajímavé zkušenosti za spoustu let, co pomáhá přivádět děti na svět. "Hodně dětí jsme odrodily v autě, snad nejzajímavější byl porod na pasekách šest kilometrů na samotě za Brumovem," vybavuje si.

Šťastný odcházel také tatínek, který si právě na Nový rok odváděl domů nejenom maminku svých už tří holčiček. "Teď nám přibyly hned dvě, přišly na svět o měsíc dřív, jdeme domů v pořádku a v pohodě po více než dvoutýdenní špičkové péči zdejších lidí, děkujeme," loučí se ve dveřích zlínské porodnice.

Fotogalerie

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam