Petarda připravila na Slovácku muže o několik částí prstů

Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Co se děje 3. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Personál traumatologických ambulancí Uherskohradišťské nemocnice měl na Silvestra plné ruce práce. Nechyběly ani úrazy po neopatrné manipulaci s petardami, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská.

"Od rána se v ambulancích vystřídalo na 60 pacientů, většinou s běžnými zimními úrazy jako jsou zlomeniny, pohmožděniny či vykloubené kotníky. Část z těchto poranění vznikla při sportu, zejména při lyžování. S večerem již začali přicházet lidé poranění kvůli špatné manipulaci s petardami. Nejčastěji lékaři ošetřovali popáleniny, po půlnoci až do rána 1. ledna to bylo 20 pacientů. Nejhůře na tom byl muž, který přišel o několik částí prstů," upřesnila Lipovská.

Lékaři na interní pohotovosti ošetřili 31. prosince 45 lidí, většinou se jednalo o kolapsy, bolesti na hrudi či srdeční arytmie. Po půlnoci se objevily také dva případy intoxikace alkoholem, jednoho muže přivezla policejní hlídka.

Dětské oddělení hospitalizovalo během silvestrovské noci pět malých pacientů, převážně šlo o průjmy, horečky či zvracení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam