Jak se tavila ocel. Zlín zdolal Třinec 4:2

Foto: Zlín Press Jiří ZaňátFoto: Zlín Press Jiří Zaňát
Foto: Zlín Press Jiří Zaňát
Sport 3. 1. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Měli být obětním beránkem, ve skutečnosti ale v pohodě roztavili třineckou ocel. A nebýt mírného zaváhání v samotném konci, vezl si lídr tabulky hokejové extraligy ze Zlína pořádný příděl. Hokejisté PSG vyhráli 4:2 a zažívají výborný vstup do nového kalendářního roku. S nimi i jeden velký fanda.

"Jede nás pěkně početná skupina z Prostějova, všichni budou fandit Třinci a Lukáši Krajíčkovi, ale budou to mít marné," hlásil před utkáním zlínský rodák, bývalý světový tenista Jiří Novák, do jehož rodiny se právě nedávná posila Třince stihla přiženit. 

Novák si uměl vybrat zápas. Nejdříve ho dvakrát v první části potěšil gólovými přihrávkami stejně mladý kamarád, jedenačtyřicetiletý Jiří Marušák.

Z jeho první přihrávky profitoval gólově Okál, ze druhé, ještě daleko preciznější, Sedláček.

"Mazák jeden mazaný, ještě, že utekl z tenisu k hokeji," chválil Novák v žákovských letech svého častého tenisového sparingpartnera.

Další kamarád Ondřej Veselý potěšil Zlíňana srdcem v závěru druhé části, kdy ujel v oslabení a pěkně zvýšil na třígólový rozdíl.

Na začátku poslední třetiny hrál Zlín přesilovku a Hamerlíka parádně propálil Bukarts.

Dva slepené góly Třineckých - v jednom měl prsty Lukáš Krajíček - už hokejově nasyceného Nováka nezarmoutily. "Alespoň se pojede klidněji domů, předávám řízení čerstvému držiteli řidičáku, synovi Kubovi," smál se muž, který mimochodem v loňském roce pomohl zachránit Zlín ve druhé nejvyšší tenisové soutěži právě se starším synem Jakubem...

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam