LYŽAŘSKÁ SEZONA: Lyžařská střediska v kraji hlásí dostatek sněhu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Dostatek sněhu a dobré lyžařské podmínky panují v řadě skiareálů ve Zlínském kraji. Lyžovat se dá na Zlínsku, Kroměřížsku, Slovácku i Valašsku.

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích jsou v provozu dvě sjezdovky, a to hlavní Razula a sjezdovka Horal. "Vleky jezdí denně od 9.00 do 16.00 hodin. V pátek 6. a v sobotu 7. ledna pak lyžaři mohou využít večerní lyžování, které potrvá od 18.30 do 21.00 hodin," konstatovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V obci napadlo v tomto týdnu až 30 centimetrů čerstvého sněhu, což nabízí skvělé vyžití také pro běžkaře. "Víkend má být slunečný a mrazivý, takže naprosto ideální pro výlet za kvalitním lyžováním," poznamenal šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila.

Aktuálně je upraveno zhruba 40 kilometrů stop v údolí. "Letošní zima je oproti té minulé perfektní. Za první měsíc už máme naběháno tolik, co za celou minulou zimu. Podle předpovědí počasí by se sníh měl udržet v dobré kvalitě i v dalším období, což je výborná zpráva pro všechny, kteří se k nám chystají na Karlovskou padesátku i další akce," řekl starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Nově se silnice ve Velkých Karlovicích solí až do konce údolí Léskové. Příjezd ke sjezdovkám Razula a Horal je díky tomu udržovaný a sjízdný lépe než v předchozích letech.

Od tohoto týdne středisko nabízí lyžařům i oblíbenou akci Lyžuj a plav – k celodennímu a večernímu skipasu dostanou hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal a mohou tak spojit lyžování s koupáním. Akce platí ve všední dny a bonusový vstup do bazénů je možné využít až dva měsíce od zakoupení skipasu.

Ve Velkých Karlovicích je v provozu také Ski areál Synot Kyčerka. Nefunguje zatím jen Funpark. Na sjezdovkách je od 40 do 70 centimetrů sněhu a díky sněhové nadílce přibylo i několik desítek centimetrů prašanu. Večerní lyžování se koná vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18.00 do 21.00 hodin.

V pondělí 2. ledna byl do provozu uveden také Svah Zlín - areál J. Šperky. Na sjezdovce je asi 30 centimetrů technického sněhu. Na lyžaře tu čeká svah dlouhý 290 metrů s převýšením 46 metrů. Provozní doba je v případě příznivých povětrnostních podmínek během víkendů a státních svátků od 8.30 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 13.00 do 19.00 hodin.

Celkem tři sjezdovky z pěti jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. V provozu je zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 16 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá sjezdovka Modrá II. Na svazích je od 30 do 80 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen. Nechybí ani půjčovna se servisem a lyžařská škola a v lyžařském středisku lze platit platebními kartami.

Ski areál Troják v Hostýnských vrších má v provozu tři sjezdovky, na kterých leží 55 až 70 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin. Běžecké stopy jsou ale zatím nesjízdné.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam