LYŽAŘSKÁ SEZONA: Lyžařská střediska v kraji hlásí dostatek sněhu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Dostatek sněhu a dobré lyžařské podmínky panují v řadě skiareálů ve Zlínském kraji. Lyžovat se dá na Zlínsku, Kroměřížsku, Slovácku i Valašsku.

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích jsou v provozu dvě sjezdovky, a to hlavní Razula a sjezdovka Horal. "Vleky jezdí denně od 9.00 do 16.00 hodin. V pátek 6. a v sobotu 7. ledna pak lyžaři mohou využít večerní lyžování, které potrvá od 18.30 do 21.00 hodin," konstatovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V obci napadlo v tomto týdnu až 30 centimetrů čerstvého sněhu, což nabízí skvělé vyžití také pro běžkaře. "Víkend má být slunečný a mrazivý, takže naprosto ideální pro výlet za kvalitním lyžováním," poznamenal šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila.

Aktuálně je upraveno zhruba 40 kilometrů stop v údolí. "Letošní zima je oproti té minulé perfektní. Za první měsíc už máme naběháno tolik, co za celou minulou zimu. Podle předpovědí počasí by se sníh měl udržet v dobré kvalitě i v dalším období, což je výborná zpráva pro všechny, kteří se k nám chystají na Karlovskou padesátku i další akce," řekl starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Nově se silnice ve Velkých Karlovicích solí až do konce údolí Léskové. Příjezd ke sjezdovkám Razula a Horal je díky tomu udržovaný a sjízdný lépe než v předchozích letech.

Od tohoto týdne středisko nabízí lyžařům i oblíbenou akci Lyžuj a plav – k celodennímu a večernímu skipasu dostanou hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal a mohou tak spojit lyžování s koupáním. Akce platí ve všední dny a bonusový vstup do bazénů je možné využít až dva měsíce od zakoupení skipasu.

Ve Velkých Karlovicích je v provozu také Ski areál Synot Kyčerka. Nefunguje zatím jen Funpark. Na sjezdovkách je od 40 do 70 centimetrů sněhu a díky sněhové nadílce přibylo i několik desítek centimetrů prašanu. Večerní lyžování se koná vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18.00 do 21.00 hodin.

V pondělí 2. ledna byl do provozu uveden také Svah Zlín - areál J. Šperky. Na sjezdovce je asi 30 centimetrů technického sněhu. Na lyžaře tu čeká svah dlouhý 290 metrů s převýšením 46 metrů. Provozní doba je v případě příznivých povětrnostních podmínek během víkendů a státních svátků od 8.30 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 13.00 do 19.00 hodin.

Celkem tři sjezdovky z pěti jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. V provozu je zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 16 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá sjezdovka Modrá II. Na svazích je od 30 do 80 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen. Nechybí ani půjčovna se servisem a lyžařská škola a v lyžařském středisku lze platit platebními kartami.

Ski areál Troják v Hostýnských vrších má v provozu tři sjezdovky, na kterých leží 55 až 70 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin. Běžecké stopy jsou ale zatím nesjízdné.

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam