Teploměr dole, nálada nahoře. Fastav v plné přípravě

Foto: FC Fastav ZlínFoto: FC Fastav Zlín
Foto: FC Fastav Zlín
Sport 5. 1. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Napřed šli do akce muži, kteří se starají o hrací plochu, v tomto případě novou umělku na Vršavě, pak už zlínští fotbalisté. Ostrá tréninková jednotka dala zabrat, ale tak to v tomto ponovoročním období bývá vždycky.

"Na plochu najedeme s malým traktorem a frézou, na stavu hrací plochy samozřejmě záleží," připomíná předtréninkovou pracovní šichtu zlínských správců Ladislav Podmela. Fotbalistům se teď o pěkném přírodním pažitu v našich podmínkách může spíše zdát. Ale dočkají se, za tři týdny budou balit na soustředění do Turecka.

"V Beleku by nás měly čekat výborné podmínky, komplex máme hodně slušný, ale do té doby je ještě čas," prohlíží si resort na internetu Páníkův asistent Bronislav Červenka.

Další kolega Jan Somberg už může přemýšlet nad příštími soupeři. Tím prvním bude v úterý 10. ledna na Vršavě slovenský Trenčín. "Skalní zveme už na třináctou hodinu."

Mezitím se Páník dozvídá předpokládané soupeře na soustředění v Turecku.

"Je to bomba, čeká nás mimo jiné účastník ligy mistrů bulharský Razgrad, další soupeři mají taky svou kvalitu, třeba za kazašský Kajrat Almaty hrají ruští reprezentanti, třetím sparingpartnerem bude buď ruský, nebo gruzínský celek," dává Páník nahlédnout do budoucna.

Samozřejmě, že teď tým žije žhavou, tedy spíše mrazivou, současností. "Po tréninku všichni zdravotně v pohodě," hlásí fyzioterapeutka Kateřina David.

Trenéři už netrpělivě čekají na kompletní kádr.

"Oba Afričané Traoré i Diop už míří do Zlína, jednání Hájka s Plzní stále běží, pokud zamíří na západ Čech, máme vyhlédnutou adekvátní náhradu. Vukadinovič? To se uvidí, nechci předbíhat, rádi bychom ho udrželi i pro jaro, ale fotbal je i o ekonomice, zatím se Slavia, která odletěla do Číny, přesně nevyjádřila," uzavírá trenér.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam