V Kroměříži začalo po letech znovu fungovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 7. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - V Kroměříži začalo po letech opět fungovat nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Zájemci ho najdou v Lutopecké ulici, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Jaroslava Sílešová.

Místní děti a mládež ohrožené nežádoucími společenskými jevy se mohou v zařízení zapojit do nejrůznějších volnočasových aktivit. Zařízení začalo ve městě fungovat od začátku letošního roku.

"Je za tím víc než rok práce spojené především s hledáním místa, kde by zařízení mohlo fungovat. Výhledově bychom jej chtěli umístit do budovy na Hanáckém náměstí, zatím se nám podařilo najít provizorně nevyužité prostory domu zvláštního určení v Lutopecké ulici. Byly potřeba nějaké drobnější stavební úpravy, ale nebylo to nic dramatického," sdělil k obnově zařízení v Kroměříži místostarosta Pavel Motyčka. Zařízení provozuje Společnost Podané ruce, jejíž pracovníci mají s touto službou bohaté zkušenosti například z Brna, Olomouce, Prostějova či Blanska.

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež poskytují zázemí, podporu a odbornou pomoc dospívajícím v obtížné životní situaci. Posláním těchto zařízení je motivovat a podporovat děti a mládež k aktivnímu přístupu při řešení osobních situací zejména v období dospívání, poskytovat sociální služby a dostupnou nabídku volnočasových aktivit.

"Jsem velmi rád, že tento druh sociální služby vznikl opět také v Kroměříži. Součástí zařízení je i terénní program, prostřednictvím kterého budou pracovníci aktivně vyhledávat potenciálně ohrožené děti a mládež, kteří nevhodně tráví svůj volný čas, a směrovat je do nízkoprahového centra," uvedl vedoucí městského odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam