Na Slovácku bourala auta ve velkém

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští policisté vydali první statisiku dopravních přestupků v letošním roce a ukázalo se, že v upynulém týdnu velmi časo vyjížděli k dopravním nehodám. Ani v novém roce se pak řidiči nevyhnuli alkoholu, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Celkem za posledních sedm dní vyjížděli policisté na Slovácku k 21 nehodám, v průměru se tak staly tři denně. "Devět z nich způsobili řidiči, kteří nepřizpůsobili svoji jízdu stavu vozovky. Dalším častým důvodem bylo nesledování dění v provozu," podotkla Šabatová.

Například mezi Uherským Brodem a Veletinami projížděl jednadvacetiletý řidič Peugeotu. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na namrzlé vozovce smyk, vyjel mimo silnici, kde se s autem převrátil na střechu. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Na střeše skončila i Toyota s dvaasedmdesátiletým řidičem. Mezi Stříbrnicemi a Medlovicemi dostal v levotočivé zatáčce smyk, přejel do protisměru a poté vyjel ze silnice. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

V uplynulém týdnu načapali policisté v regionu také pět řidičů pod vlivem alkoholu. Hlídka policistů zastavila například dvacetiletou řidičku Seatu. Žena s vozem odjela, aniž by o tom jeho majitel věděl. Dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 1,62 promile alkoholu a navíc řídila, i když má vyslovený zákaz řízení až do poloviny roku 2018. Zřejmě ze silvestrovské zábavy zase odjížděl ráno dvacetiletý řidič VW. Po zastavení v ulici Zelný trh byl policisty vyzván k dechové zkoušce. O tu se muž pokoušel hned několikrát. Nakonec to přece jen dokázal. Nadýchal 1,62 promile alkoholu. Alkohol zamával i s dalším mužem (48) z Velehradu. Ten pro změnu v podroušeném stavu vstupoval před projíždějící vozidla. Jakmile řidiči zastavili, muž si lehl před vůz, nebo chtěl do něj nastoupit. Policisté mu v dechu naměřili 2,74 promile alkoholu. "Eskortovali jsme ho na záchytku," doplnila Šabatová.

 

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam