Na Slovácku bourala auta ve velkém

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští policisté vydali první statistiku dopravních přestupků v letošním roce a ukázalo se, že v uplynulém týdnu velmi často vyjížděli k dopravním nehodám. Ani v novém roce se pak řidiči nevyhnuli alkoholu, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Celkem za posledních sedm dní vyjížděli policisté na Slovácku k 21 nehodám, v průměru se tak staly tři denně. "Devět z nich způsobili řidiči, kteří nepřizpůsobili svoji jízdu stavu vozovky. Dalším častým důvodem bylo nesledování dění v provozu," podotkla Šabatová.

Například mezi Uherským Brodem a Veletinami projížděl jednadvacetiletý řidič Peugeotu. Při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na namrzlé vozovce smyk, vyjel mimo silnici, kde se s autem převrátil na střechu. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Na střeše skončila i Toyota s dvaasedmdesátiletým řidičem. Mezi Stříbrnicemi a Medlovicemi dostal v levotočivé zatáčce smyk, přejel do protisměru a poté vyjel ze silnice. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

V uplynulém týdnu načapali policisté v regionu také pět řidičů pod vlivem alkoholu. Hlídka policistů zastavila například dvacetiletou řidičku Seatu. Žena s vozem odjela, aniž by o tom jeho majitel věděl. Dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 1,62 promile alkoholu a navíc řídila, i když má vyslovený zákaz řízení až do poloviny roku 2018. Zřejmě ze silvestrovské zábavy zase odjížděl ráno dvacetiletý řidič VW. Po zastavení v ulici Zelný trh byl policisty vyzván k dechové zkoušce. O tu se muž pokoušel hned několikrát. Nakonec to přece jen dokázal. Nadýchal 1,62 promile alkoholu. Alkohol zamával i s dalším mužem (48) z Velehradu. Ten pro změnu v podroušeném stavu vstupoval před projíždějící vozidla. Jakmile řidiči zastavili, muž si lehl před vůz, nebo chtěl do něj nastoupit. Policisté mu v dechu naměřili 2,74 promile alkoholu. "Eskortovali jsme ho na záchytku," doplnila Šabatová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam