Rožnov zkrášlily unikátní ledové sochy

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 8. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V Rožnově pod Radhoštěm je v plném proudu výstava soch nazvaná Sněhové a ledové království 2017. Desítka umělců z České republiky i ze zahraničí vyrobila z ledových kvádrů 11 soch a jedno sousoší, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Tomáš Gross.

Výstava je přístupná denně mimo pondělky až do 5. února.

Z ledových kvádrů o objemu 80, 100 a 130 litrů vyráběli sochaři z České republiky a Polska na přelomu roku ledové sochy. Jejich umělecká díla jsou nyní vystavena v rámci akce Ledové a sněhové království v areálu kempu v Rožnově pod Radhoštěm. "Akci organizujeme od roku 1999 a potřetí jsme tady v Rožnově pod Radhoštěm. A jsme nadšeni, jak nám vše v tepelně izolované galerii funguje," netajil spokojenost s dosavadním průběhem Ledového a sněhového království hlavní pořadatel Miroslav Hrabal.

Absolutní novinou pro letošní rok je pohyblivé a barevně proměnlivé osvětlení jednotlivých soch a sousoší, které vždy vytváří originální atmosféru a vlastní pohled na každou sochu. "Navíc některé ledové sochy jsou z průhledného ledu, a některé jsou čiré," doplnil Miroslav Hrabal.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam