Uherskohradišťský rodák Malina vystaví svá díla v otrokovické galerii

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Kultura 9. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - První letošní výstava v Městské galerii Otrokovice bude zahájena v úterý 10. ledna v 18.00 hodin. Svá výtvarná díla zde představí osobně akademický malíř, uherskohradišťský rodák Miroslav Malina, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Výstavu s názvem OKO pořádá otrokovický výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou Besedou.

Miroslav Malina vytváří svá díla již více než 30 let. Je absolvent ateliéru Karla Součka a Radomíra Koláře na pražské Akademii výtvarných umění. Po studiích se vrátil do Uherského Hradiště, aby se kromě vlastní tvorby věnoval i výchově mladých malířských talentů na Střední uměleckoprůmyslové škole, kde sám v letech 1975 – 1979 studoval obor propagační grafika a výtvarnictví. Malina se řadí k našim nejlepším současným kreslířům, ale široká veřejnost ho vnímá především jako malíře.

V 90. letech se Miroslav Malina věnoval i ilustraci a od počátku nového století se okruh autorovy tvorby rozšířil o práci jevištního výtvarníka. Jeho výpravy k hrám Radúz a Mahulena, Othelo, Maryša, Richard III. a dalších mohli vidět návštěvníci Slováckého divadla. Výtvarník představil svou tvorbu na mnohých autorských výstavách v našem regionu, v Praze i v zahraničí. V rámci kolektivních výstav putovaly Malinovy obrazy třeba až do Spojených arabských emirátů. Zajímavostí je, že výtvarník je spoluautorem kašny, která od roku 2000 zdobí nádvoří hradišťské Staré radnice.

"Zvu všechny příznivce výtvarného umění na vernisáž výstavy OKO do otrokovické galerie. Věřím, že pro návštěvníky bude prohlídka výtvarných děl akademického malíře Miroslava Maliny skutečným uměleckým zážitkem," poznamenal Jiří Holub, předseda spolku Rozumění.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam