Neznámý zloděj ukradl v Hradišti další obrazy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 10. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V Uherském Hradišti už podruhé během několika dní zaútočil neznámý zloděj, kterého zajímají obrazy. Nejprve ukradl díla z Galerie Sova, nyní ve stejné ulici odcizil obrazy ze starožitnictví, serveru Zlin.cz o tom informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V obou případech postupoval zloděj stejným způsobem. Cihlou nejprve rozbil výlohu, sebral obrazy a zmizel.

Do Galerie Sova v Otakarově ulici se vloupal v neděli 1. ledna kolem jedné hodiny ráno. Vzal si tři obrazy v hodnotě desetitisíců korun, dalších 20 tisíc korun byla škoda na rozbité výloze. I ve druhém případě se pachatel vydal do Otakarovy ulice v neděli v noci, ale 8. ledna po druhé hodině ráno. Terčem jeho zájmu bylo tentokrát starožitnictví.

"Z prostoru výlohy potom odcizil dva obrazy v hodnotě 34 tisíc korun. Poškozením prosklení výlohy provozovatelce způsobil další škodu, a to 60 tisíc korun. Pachatel se tak dopustil trestných činů krádeže a poškození cizí věci," poznamenal Malcharczik.

Policisté nadále intenzivně zjišťují informace, které by je dovedly k pachatelům těchto krádeží. Žádají o spolupráci i občany, kteří by jim mohli poskytnout informace k oběma případům. Zavolat mohou na linku 158 nebo se mohou dostavit na kteroukoliv policejní služebnu.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam