Ve Valašském Meziříčí se zvýšila porodnost

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 10. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí se během loňského roku narodilo 1 001 dětí, což je o 140 dětí více než v roce 2015. Vyplývá to ze statistik Městského úřadu Valašské Meziříčí, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Renata Votrubová.

Mezi narozenými bylo sedm dvojčat, což je stejný počet jako v roce 2015. Počet 1 001 dětí je v posledních letech rekordní, je to nejvíce miminek od roku 2008.

Nejčastějším jménem byl Jakub a Tereza. V loňském roce získalo jméno Tereza 21 narozených dívek. Je jich pouze o dvě méně než Natálií (19). S malým odstupem pak následuje Eliška (18), Sofie (15) a Julie (14).

Nejoblíbenějším chlapeckým jménem byl loni Jakub (24), následovaný Janem (21), Lukášem (21) a Štěpánem (21). První pětici uzavírá Adam (18).

Stále více rodičů volí pro své děti neobvyklá jména. "Na rodných listech dětí se objevila jména například Liam, Mungunchimeg, Mia Bella, Munkh-Orshikh, Nathaniel,  Nguyen Tung Bach, Rayan, Gia Hung, Timea či Zlatan," uvedla Stanislava Marková z meziříčské matriky.

Rodiče nezapomněli ani na tradiční česká jména. "U chlapců tak jednoznačně vedl Antonín, Josef a František, u holčiček pak Josefína, Antonie a Judita," doplnila Stanislava Marková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam