Hradišťská nemocnice kvůli velkému zájmu o špitálské taxi rozhodla prodloužit jeho provozní dobu

Špitálské taxi (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)Špitálské taxi (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Špitálské taxi (Foto: Uherskohradišťská nemocnice)
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Špitálské taxi, služba, kterou Uherskohradišťská nemocnice zavedla od loňského 1. září, má u pacientů velký úspěch. I proto bude jeho provozní doba prodloužena, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Do konce roku (tedy za čtyři měsíce) služby využilo 356 zájemců, přičemž se počet jízd každý měsíc zvyšoval. Nemocnice teď zájemcům vyšla vstříc a provoz špitálského taxi prodlouží.

Špitálské taxi je placenou službou pro pacienty (a jejich doprovod), kteří potřebují odvoz k ošetření do nemocnice a zpět. Využívají ji lidé, kteří nemají lékařem indikován sanitní vůz, senioři, handicapovaní, ale i matky s dětmi.

Přepravu ve Špitálském taxi nabízí Uherskohradišťská nemocnice pouze v pracovní dny. Nyní od ledna nově až do 18. hodiny (dříve pouze do 15.30 hodin) s tím, že ranní jízdy začínají v 6.30 hodin.

"Zájemci se mohou objednávat non stop na čísle 800 900 155. Zákazníci Špitálského taxi zaplatí 15 korun za jeden kilometr, nástupní poplatek je 10 korun a cena za čekání tři koruny za minutu. Je však možné si smluvně domluvit i delší vzdálenosti do lázní nebo na ozdravné pobyty. Výhodou je zdravotnicky vyškolený řidič," upřesnila Lipovská.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam