Zlínská nemocnice získala certifikát kvality a bezpečí lůžkové péče

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati se uskutečnil hodnotící audit systému kvality a bezpečí poskytování lůžkové zdravotní péče. Auditem nemocnice úspěšně prošla a získala tak certifikát kvality a bezpečí poskytované lůžkové zdravotní péče, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Certifikát byl vydán na tři roky s platností do 22. 12. 2019. "Pro nemocnici je získání certifikátu velmi důležité. Nejenže dokazuje, že o pacienty je náležitě postaráno, ale pozitivní dopad může mít i na ekonomiku nemocnice. Zdravotní pojišťovny totiž mohou držitele certifikátu kvality a bezpečí bonifikovat lepšími platebními podmínkami dle vyhlášky," sdělil ředitel zlínské nemocnice Pavel Calábek.

Auditoři hodnotili například sledování a vyhodnocování nežádoucích událostí, spokojenosti pacientů, dodržování práv pacientů a osob jim blízkých, bezpečné zacházení s léčivými přípravky a zdravotnickými prostředky, kvalitu stravování pacientů a nutrici, bezpečné prostředí pro pacienty a zaměstnance, využívání doporučených diagnostických, léčebných a ošetřovatelských postupů nebo sledování a vyhodnocování stížností a podnětů týkajících se lůžkové zdravotní péče.

"Za silné stránky nemocnice označili auditoři mimo jiné úroveň adaptačního procesu nových zaměstnanců, úroveň úklidu a pořádek na pracovištích, systém konziliárních vyšetření, propracovaný systém zajištění nutriční péče, webovou prezentaci nebo protikuřáckou poradnu a angažovanost sester specializujících se na tuto činnost," informovala manažerka oddělení řízení kvality nemocnice Miroslava Karkošková.

Informace k hodnocení získávali auditoři pohovorem se zaměstnanci, prohlídkou pracovišť, kontrolou dokumentace týkající se vnitřních předpisů a sledováním pracovních postupů.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam