Ve Valašském Meziříčí se snoubenci do chomoutu moc nehrnuli

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí bylo v loňském roce uzavřeno 105 sňatků, což je o 13 méně než v minulém roce. Vyplývá to ze statistiky městského úřadu, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Renata Votrubová.

"Předloni jsme zaznamenali 118 sňatků, v loňském roce to už bylo 105," vyčíslila vedoucí meziříčské matriky Ivana Kasalová. Nejčastějším oddacím místem je obřadní síň městského úřadu, následuje zámek Kinských, zámecký park či kaple zámku Žerotínů. "Na přání snoubenců oddáváme i na nejrůznějších místech v přírodě. Mezi výjimečné svatby loňského roku patřil svatební obřad na fotbalovém hřišti, v evangelickém kostele ve Velké Lhotě i na hvězdárně. Raritou byl také přílet snoubenců vrtulníkem," vyjmenovala Ivana Kasalová.

V loňském roce uzavřeli snoubenci, stejně jako v roce 2015, 21 církevních sňatků.

"Ano si ve Valašském Meziříčí v roce 2016 řeklo i několik cizinců. Pokud jde o nevěsty, tak se tu vdávala jedna Maďarka a jedna Polka. Ani u mužů to nebylo bez zajímavosti. Své ano řekli partnerkám jeden Portugalec a jeden Američan," doplnila Votrubová.

Oddacími dny v letošním roce budou soboty od 14. ledna do 16. prosince. Oddávat se nebude 25. března, 15. dubna, 29. dubna, 6. května, 8. července, 16. září a 30. září.

Svatební obřady v obřadní síni městského úřadu jsou bezplatné. Poplatek za pronájem zámku Kinských, přilehlého zámeckého parku a kaple zámku Žerotínů činí 2 500 korun.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam