LYŽAŘSKÁ SEZONA: Hory ve Zlínském kraji lákají na výborné podmínky

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hory ve Zlínském kraji nabízejí i třetí víkend v lednu výborné lyžařské podmínky. Ve Velkých Karlovicích si v neděli 15. ledna přijdou na své i malí lyžaři, pro které je připravena soutěž O pohár strašidýlka Razuláka, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích jsou v provozu sjezdovky Razula a Horal. Na sjezdovkách je 30 až 70 centimetrů sněhu. Vleky jezdí denně od 9.00 do 16.00 hodin. Ve čtvrtek 12., pátek 13. a v sobotu 14. ledna pak lyžaři mohou využít večerní lyžování, které potrvá od 18.30 do 21.00 hodin.

V neděli 15. ledna na sjezdovce Horal odstartuje seriál lyžařských závodů pro děti O pohár strašidýlka Razuláka. Podle věku dětí se závod pojede ve třech kategoriích. "Ukončení registrace je ve 12.00 hodin. Start dvoukolového závodu je pak ve 13.00 hodin a vyhlášení výsledků předpokládáme kolem 14.30 hodin. Startovné je 50 korun," poznamenala Žáčková. Ceny získají vždy první tři nejlepší závodníci v každé kategorii.

Ve Velkých Karlovicích si zimu užijí také běžkaři. Aktuálně je zde upraveno asi 40 kilometrů stop.

Návštěvníci střediska mohou rovněž využít akci Lyžuj a plav – k celodennímu a večernímu skipasu dostanou hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal a mohou tak spojit lyžování s koupáním. Akce platí ve všední dny a bonusový vstup do bazénů je možné využít až dva měsíce od zakoupení skipasu.

Výborné sněhové podmínky hlásí také velkokarlovický Ski areál Synot Kyčerka. Na sjezdovkách leží 40 až 70 centimetrů sněhu. V sobotu 14. a neděli 15. ledna bude pro veřejnost uzavřena pouze sjezdovka číslo 5 s vlekem E, a to z důvodu konání závodu ve slalomu UKZ Žactva. Ostatní vleky budou v provozu bez omezení. Večerní lyžování se koná vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18.00 do 21.00 hodin.

Zalyžovat si zájemci mohou také ve Zlíně, Svah Zlín - areál J. Šperky má v provozu oba vleky. Na svahu je asi 40 centimetrů technického a přírodního sněhu. Provozní doba je v případě příznivých povětrnostních podmínek během víkendů a státních svátků od 8.30 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 13.00 do 19.00 hodin.

Celkem tři sjezdovky jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. Funguje zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 16 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá sjezdovka Modrá II. Na svazích je od 30 do 80 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen.

Ski areál Troják v Hostýnských vrších má v provozu tři sjezdovky, na kterých leží 55 až 70 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin. V tomto týdnu začali provozovatelé zasněžovat také dětský Skipark. Běžecké stopy jsou zatím nesjízdné.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam