Pátrací akce po ženě z Kroměřížska dopadla dobře, žena byla promrzlá, ale živá

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

BÍLANY - Pátrání po pětašedesátileté ženě z Bílan na Kroměřížsku mělo tentokrát šťastný konec. Žena byla ale silně podchlazená a skončila v péči záchranářů, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pohřešování ženy oznámil její syn kolem 17. hodiny s tím, že jeho matka odešla z domu v dopoledních hodinách a dosud se nevrátila. Vzhledem k velkým mrazům měl strach o její život, a jak se později ukázalo, jeho obavy byly oprávněné.

"Bezprostředně po oznámení jsme začali ženu hledat. Více než desítka policistů prohledávala obec a okolí. Na naši žádost bylo pátrání i s popisem ztracené ženy vyhlášeno také obecním rozhlasem. Díky této relaci policisty kontaktoval místní občan, který jim sdělil, že hledanou dopoledne viděl na cyklostezce ve směru na Hulín," poznamenala Kyšnerová.

Před 20. hodinou policisté ženu našli ležet v prohlubni mezi stromy ve větrolamu. "Byla silně podchlazená. Policisté jí ihned poskytli první pomoc, zabalili ji do termoizolační folie a jejich oblečení. Následně ji předali přivolaným záchranářům," dodala policejní mluvčí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam