Tříkrálová sbírka byla na Slovácku velmi úspěšná

Tříkrálová sbírka (Foto: www.uhradiste.charita.cz)Tříkrálová sbírka (Foto: www.uhradiste.charita.cz)
Tříkrálová sbírka (Foto: www.uhradiste.charita.cz)
Co se děje 12. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Definitivní výsledky Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku budou sice známy až za pár dní, už teď je ale jisté, že byla velmi úspěšná. Vyplývá to z informací uherskohradišťské i uherskobrodské Charity.

Sčítání příspěvků začalo v Uherském Brodě v pondělí 9. ledna. "V některých obcích sbírka ještě pokračuje, a proto budou finální výsledky Tříkrálové sbírky na Uherskobrodsku k dispozici až za několik dnů," poznamenal za uherskobrodskou Charitu Oleg Kapinus. V pondělí odpoledne bylo sečteno zhruba 80 procent všech darů od veřejnosti.

"Někteří koledníci se Tříkrálové sbírky účastní již od jejího začátku a motivují k tomu i celé své rodiny. Jedním z takových skalních účastníků je paní se svými čtyřmi dcerami. Spočítal jsem, že letos vykoledovali dohromady 36 tisíc korun, což je téměř jedna pětina celkového výtěžku sbírky v Uherském Brodě. Velmi rád bych jim, stejně jako všem snaživým koledníkům, poděkoval za jejich nadšení," řekl hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky na Uherskobrodsku František Bílek.

Loni lidé na Uherskobrodsku věnovali v rámci Tříkrálové sbírky na pomoc potřebným 1 301 047 korun, rok předtím to bylo 1 279 426 korun.

Ani v Uherském Hradišti ještě neznají přesnou částku, už ale vědí, že suma překročila milionovou hranici a je možné, že bude letos dokonce pokořen i loňský rekord. "Dosavadní sčítání vypadá opravdu velmi slibně. Snad bude pokořen i loňský rekord, kdy se vykoledovalo 2 241 378 korun," řekla Jitka Jánská Z Oblastní charity Uherské Hradiště. Sbírka zde potrvá do 15. ledna.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam