Jižní Svahy byly bez vody. Vodaři si mákli

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Celkem sedmnáct ulic bylo během středečního rána a poledne bez vody. A vodaři to na zlínských Jižních Svazích neměli vůbec lehké. Nejdříve totiž museli bagrem ale i lopatami v pořádném mrazu identifikovat přesně místo, kde přivaděč praskl.

"Navíc nemůžeme během odstávky poskytovat náhradní zásobování cisternami, zamrzají totiž výtokové kohouty u cisteren," oznámila dopoledne mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Voda se v okolí místa, kde došlo k poruše, bleskově měnila v led, stékala dolů a na parkovišti u dvou nákupních center tvořila velké kluziště. To časem zlikvidovaly posádky vozů Technických služeb.

"Napustili jsme dopředu co nejvíce vody, stačili jsme uvařit obědy, děti tak nebudou rozhodně bez teplého jídla," konstatovala vedoucí jedné ze školních jídelen Marie Adamová.

"Já mám vodu tak maximálně na kávu, je to problém, nemám třeba čím zapít léky," vyprávěl starší muž jinému před jedním z domů na sídlišti.

Vodaři předpokládali, že se oprava podaří do středeční 15. hodiny. A tentokrát se nemýlili. Na většině postižených míst se tak stalo už o hodinu dříve.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam