Valašské Meziříčí zažádá o dotaci na nákup elektromobilu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Snížit emise z dopravy, hlukovou zátěž i provozní náklady chce město Valašské Meziříčí. Podá žádost o dotaci na nákup nového elektromobilu na ministerstvo pro místní rozvoj, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí města Renata Votrubová.

Předpokládaná cena nového elektromobilu se pohybuje od 700 do 900 tisíc korun. Dotace by mohla činit 220 tisíc korun.

Město Valašské Meziříčí plánuje rozšířit svůj vozový park o nové ekologické vozidlo. Rada města na svém posledním prosincovém zasedání schválila podání žádosti o dotaci z Národního programu Životního prostředí na projekt „Elektromobil pro služební účely města Valašské Meziříčí".

"Nákupem úsporného služebního automobilu snížíme nejen negativní vlivy dopravy na zdraví obyvatel ve městě, ale i provozní náklady. Pořizovací cena auta je vyšší, provoz ale podstatně levnější. Zatímco u benzínového auta při spotřebě sedm litrů na 100 kilometrů vyjde kilometr na dvě koruny, elektropohonu stačí 30 haléřů," vysvětlil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek. "Jsem rád, že ministerstvo pro místní rozvoj elektromobily dotačně podporuje. V budoucnu totiž může jít o jednu z cest, jak výrazně zlepšit stav ovzduší v regionu. Valašské Meziříčí se aktivně zapojilo do programu chytrých měst SMART CITY a elektromobilita je jedním z klíčových témat. Města by podle mne měla být lídrem ve využívání těchto moderních technologií," dodal starosta.

Společnost ČEZ plánuje na své náklady vybudovat ve Valašském Meziříčí dvě dobíjecí stanice, a to na silničním tahu Hranice -Vsetín a u Městského úřadu ve Valašském Meziříčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam