Holešovská průmyslová zóna? Začíná velká pohádka

Ilustrační foto (Foto: www.zonaholesov.cz)Ilustrační foto (Foto: www.zonaholesov.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.zonaholesov.cz)
Jana Pravdová 13. 1. 2017 | Zdroj: Jana Pravdová

HOLEŠOV - Dlouho předlouho se nedělo nic. Holešovská průmyslová zóna nedošla přes upřímné snahy mnoha politických garnitur naplnění. Teď stačil jeden skvělý nápad osmnáctiletého studenta ze Zlína, jehož jméno zatím zůstává v utajení, a věci se dávají do pohybu. Velkou mnohamiliardovou finanční investicí přispěje jak Evropská unie tak i zámořský (spekuluje se zda čínský či korejský nebo dokonce americký) kapitál.

Na dosud prakticky nevyužité ploše vznikne během dvou let Pohádkový svět. Takzvaný Fairy World. Co to znamená? Zmocněnec české vlády Antonín Král - Lávra vysvětluje zatím jen pár podrobností, ostatní ještě zůstávají zahaleny tajemstvím.

"Pohádkový svět soustředí na ploše asi 200 hektarů vlastně celé dějiny české a částečně i světové pohádky. V životních velikostech tu budou mít své sídlo třeba perníková chaloupka, rybníky plné vodníků, lesy s vílami, bude tu hejkal, divoženky, jezinky. V oboře bude žít jelen se zlatými parohy i jeho žokej Smolíček.

"Vedle pak bude království hloupého Honzy, místo tu najde Budulínek i liška Ryška, bude tu mnohem víc postav, třeba princ Bajaja, z nedaleké jahodové plantáže se sem přesune Maruška, tradiční zimní sběratelka sladkých plodů. Pochopitelně nebude chybět Popelka, Sněhurka, Karkulka, nezapomněli jsme ani na novodobější Saxanu, nadhazuje vábničku pro návštěvníky Král - Lávra s tím, že vstup bude pro celé rodiny zdarma.

Samostatně tu budou stát tajuplné zámky, dostane se úplně na všechny, samozřejmostí budou stáje pro koně Zlatohříváky i jeho hříbata. V uměle vytvořených potocích najdou zvědavci zlaté rybky, stejně jako vedle v jezeře Plaváčka.

"Hitem by podle tvůrců mělo být Peklo. Tady si každý může zažít setkání s Luciferem, Trepifajkslem i mnoha dalšími, sem zařadíme podle jednotlivých kategorií také čaroděje, jistě dojde i na Rumburaka," nabízí virtuální prohlídku světového hitu s českými kořeny Král - Lávra.

Na dalších lokalitách pak budou v takzvaném Novém světě třeba Maxipes Fík, víla Amálka či Rákosníček a mnozí mnozí další.

Tento výčet není zdaleka kompletní, dostane se prý prý úplně na každého včetně Praděda, Krakonoše i Hostejna, který tu bude mít domovské právo.

Průvodcem návštěvníkům budou Chytrá Horákyně a Hloupý Honza.

Výstavba by měla začít okamžitě po připojení zóny na dálniční síť, je to otázkou několika měsíců. Slavnostní otevření ráje pro malé i velké by mělo být na přelomu let 2018 - 2019. Samozřejmostí bude obří parkoviště i dosud nevídaná síť restaurací.

"Zní to jako pohádka, je to pohádka a bude to pohádka," dívá se se zjevným zalíbením na projekty další z autorů baron P. Rášil, který odpovídá za investice i realizaci.

 

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam