LYŽAŘSKÁ SEZONA: Na hory mohou vyrazit lyžaři i běžkaři

ZLÍNSKÝ KRAJ - Letošní zima provozovatelům lyžařských areálů přeje, na hory ve Zlínském kraji mohou vyrazit sjezdoví lyžaři, ale i milovníci běžek. Vyplývá to z informací uvedených na webových stránkách jednotlivých lyžařských středisek.

Výborné sněhové podmínky podpořené optimálními zimními teplotami připravují pro lyžaře na nadcházející víkend ideální podmínky k radovánkám na sněhu. Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích hlásí půl metru sněhu na sjezdovkách a vlekaři mluví o nejlepších podmínkách za několik posledních let. V provozu jsou hlavní sjezdovka Razula a Horal, o víkendu bude mimořádně v provozu i sjezdovka Galik u hotelu Galik, kde se lyžuje na kvalitně upraveném, výhradně přírodním sněhu.

"Zvláště hlavní sjezdovka Razula je v nejlepším stavu, jaký kdy pamatuji, což říkám opravdu bez nadsázky. Díky umělému zasněžování v kombinaci s dostatečným množstvím přírodního sněhu, stabilním teplotám i precizní práci našich rolbařů můžeme lyžařům v těchto dnech nabídnout vynikající zážitek z lyžování na kvalitním pevném podkladu, bez ledových ploten a ve všední dny zatím navíc i bez front. Podle předpovědi nás čeká o víkendu ideální počasí s teplotami bez extrémních mrazů a slunečnou oblohou. Teď by opravdu byl hřích nevyrazit k nám na lyže," prohlásil šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila.

Středisko nabízí od čtvrtku do soboty také večerní lyžování na sjezdovce Razula, k rannímu a celodennímu skipasu pak přidává o víkendech jako bonus kousek čerstvého frgálu a šálek kávy nebo čaje v Gril srubu Razula přímo u svahu.

Ve všední dny mohou lyžaři využít také akci Lyžuj a plav: k celodennímu nebo večernímu skipasu Razula získají hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal.

V areálu je v provozu i dětský park na rodinné sjezdovce Horal, půjčovna či lyžařská škola Sunski.

Na příští neděli středisko chystá další dětský závod O pohár strašidýlka Razuláka a na přelom ledna a února připravuje Lyžování za vysvědčení. Školáci, kteří obdrží na pololetní vysvědčení alespoň jednu jedničku, budou mít od 31. ledna do 2. února celodenní skipas do Ski areálu Razula za 145 korun, tedy za polovinu běžné ceny. Akci mohou využít děti do 14 let, podmínkou je předložit kopii vysvědčení u pokladny.

Skvělé sněhové podmínky hlásí také velkokarlovický Ski areál Synot Kyčerka. Na sjezdovkách leží 50 až 80 centimetrů prachového sněhu. V provozu jsou všechny sjezdovky. Areál nabízí celkem 2 480 metrů sjezdových tratí s devíti vleky, které jsou schopny odbavit až 6 450 lidí za hodinu.

Na své si přijdou také příznivci večerního lyžování, které se koná vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18.00 do 21.00 hodin. Jinak jsou vleky v provozu od 8.00 do 16.00 hodin. Areál patří do Skiregionu Valašsko, lyžaři v něm tedy mohou využívat skipasy platné hned pro několik lyžařských areálů.

Zalyžovat si zájemci mohou také ve Zlíně, Svah Zlín - areál J. Šperky má v provozu oba vleky. Na svahu je asi 60 centimetrů technického a přírodního sněhu. Provozní doba je v případě příznivých povětrnostních podmínek během víkendů a státních svátků od 8.30 do 19.00 hodin. V pracovní dny zde vleky jezdí od 10.00 do 19.00 hodin.

Celkem tři sjezdovky jsou v provozu i v lyžařském středisku Stupava na Uherskohradišťsku. Funguje zde 350 metrů dlouhá Červená sjezdovka, 16 metrů dlouhá Modrá dětská sjezdovka a také 70 metrů dlouhá sjezdovka Modrá II. Na svazích je od 40 do 80 centimetrů sněhu. Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek je pak provoz ještě o 30 minut prodloužen.

Ski areál Troják v Hostýnských vrších má v provozu tři sjezdovky, na kterých leží 55 až 70 centimetrů sněhu. Provozní doba je od 9.00 do 20.00 hodin. Částečně upraveno je také všech osm běžeckých stop v okolí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam