Továrna na výrobu kávy ve Valašském Meziříčí rozšířila výrobu a přijala 50 lidí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Továrna na výrobu kávy Jacobs Douwe Egberts (JDE) ve Valašském Meziříčí rozšířila výrobu a přijala 50 nových zaměstnanců. Těší se i dobré spolupráci s rodinou Dadákových, která tradici výroby kávy ve městě založila, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

I když už továrna více než rok nenese slavné jméno Dadáků, daří se jí dobře. „Rozšiřujeme výrobu především v oblasti výroby kávových podů pro systém Senseo. V továrně nově pracuje 50 lidí,“ řekl ředitel závodu JDE Jan Lederer.

Firma JDE je jedním z největších zaměstnavatelů na Valašsku. Pracuje pro ni přes 300 zaměstnanců. „V drtivé většině jsou to lidé pocházející z našeho regionu,“ doplnil Lederer. Společnost si pochvaluje i spolupráci s rodinou Dadáků. „Shodujeme se v dobrém pocitu z prosperity továrny v síti Jacobs Douwe Egberts, zavádění nových projektů a výroby kvalitních produktů,“ doplnil.

Kvalitní práci valašských zaměstnanců oceňují i lidé z centrály JDE v Praze. „Závod ve Valašském Meziříčí dnes patří ke špičce našich továren v celé skupině JDE. Vyrábí se tam i instantní porcované kávy,“ uvedl generální ředitel celé skupiny JDE Tomáš Tarcala. I přes zaměření továrny na nové technologie zůstává tradiční a oblíbená mletá káva Dadák důležitým produktem v prodejním sortimentu společnosti, doplnila Votrubová.

Zakladatelem pražírny a balírny kávy byl rodák z Valašského Meziříčí Arnošt Dadák, který začal s kávou podnikat v roce 1905 v dobách rakousko-uherské monarchie. „Značka kávy Dadák patřila zejména v předválečném Československu k pojmům. Vlastenecky orientovaný Arnošt Dadák osobně znal i prezidenty Masaryka a Beneše a korespondenci udržoval i se spisovatelem Karlem Čapkem,“ uvedla Votrubová. Podle ní se kávě Dadák dařilo i v Německu. „Po sametové revoluci se díky restituci podařilo potomkům rodiny Dadáků na tuto tradici úspěšně nadávat,“ zakončila mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x