Útulek na zlínské Vršavě zveřejnil loňskou statistiku

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 23. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má za sebou opět velmi pestrý rok. Server Zlin.cz o tom informoval Zdeněk Dvořák, mluvčí zlínského magistrátu.

V roce 2016 přijal útulek celkem 405 opuštěných psů, do nových rodin nebo původním majitelům jich předal 399. Mimo to poskytl přístřeší také 311 kočkám, z nichž 229 už má nové domovy.

"Loňská čísla převyšují statistiky z roku 2015. Jak počtu přijatých psů a koček, tak v i počtu těch, které už mají nové domovy," prohlásila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu. Dodala, že v průběhu roku 2016 bylo vykastrováno či sterilizováno 74 koček, 13 fen a 6 psů. Čipem bylo opatřeno 125 zvířat.

Z hlediska přijatých koček byl rok 2016 druhým nejsilnějším z posledních jedenácti, píše se ve zprávě. Jakým způsobem se hledisko koček zjišťovalo, není ale jasné. Více než vloni, konkrétně o 30 koček, bylo přijato pouze v roce 2007. V roce 2015 se útulek ujal 294 koček.

U psů rok 2016 tak rekordní nebyl. Rekord si stále drží rok 2005, tehdy se v útulku ocitlo 509 psů. V roce 2015 zařízení přijalo 376 psů.

Díky podrobné statistice je patrné, v kterých měsících roku 2016 byl největší příjem psů. Dle očekávání jde o leden a prosinec. "Do čísel za tyto měsíce se promítají takzvané nechtěné vánoční dárky," vysvětlila Eva Poiselová, provozovatelka útulku. U koček je situace jiná. Nejvíce jich bylo loni přijato v říjnu a v srpnu.

Rekordní byl rok 2016 v návštěvnosti. Venčit, vybrat si domácího mazlíčka či zúčastnit se některé z akcí přišlo do útulku více než 16 tisíc lidí, hned o dva tisíce více než v roce 2015. Pokud jde o tradiční akce, dosahuje návštěvnost k číslu 300 lidí za odpoledne.

Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě zřizuje město Zlín, které také přispívá ročně na jeho provoz částkou více než dva miliony korun. Podporuje jej také v jeho činnosti a pomáhá s propagací. O útulku se mohou zájemci dozvědět z městských stránek nebo z pravidelných internetových reportáží Němé tváře či vývěsky, která je umístěná nedaleko náměstí Míru.

Útulek na Vršavě má kapacitu 80 míst pro psy a 40 pro kočky. Funguje zde také hotel pro psy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam