Turista Zlínek: parádní stopy ve Velkých Karlovicích

Ilustrační foto (Foto: Ski areál Razula)Ilustrační foto (Foto: Ski areál Razula)
Ilustrační foto (Foto: Ski areál Razula)
Turista Zlínek 25. 1. 2017 | Zdroj: Turista Zlínek

VELKÉ KARLOVICE - Jen to sviští, běžkaři a v jejich řadách i turista Zlínek, mají pré. Podmínky poté, co polevily největší mrazy, přímo skvělé. Takže připravit běžky a jde se na věc. Stopy pěkně vymetené, rychlé, ale ne ledové, výborné podmínky.

Začít můžeme třeba na parkovišti naproti sjezdovky Razula pod hotelem Lanterna. Ve všední den je tu aut jenom pár, běžkaři spíše věku vyššího, nebude to žádná honička a závody, ale moc pěkné svezení. A propos závody. Už v sobotu 28. ledna se běží oblíbená Karlovská padesátka.

Louka je celá krásně bílá, stopy až ve čtyřech provedeních naráz, směrem do Karlovic uběhnou tři kilometry překvapivě hladce a navýsost příjemně. U hlavní silnice vydechneme a rozmyslíme. Někdo míří směr Machůzky až do Karlovic případně ke Kyčerce, jiný dá přednost návratu a za půl hodinky rozumným tempem sedí na obědě v hotelu Galík.

Tam se objeví známá tvář zdejšího horala. A Leo Bača nepřichází s prázdnou, v ruce má úlovek ze stopy. Žádná lyže, žádná zlomená hůl, ale něco méně obvyklého. Ve stopě našel klíče od osobního auta. Nikdo z hostů se k nim nehlásí, míří tedy na recepci.

Turista Zlínek po haluškovém zpestření znovu do stopy a ještě jednou totéž proběhnutí. Možností je ale mnohem více. V moravském Davosu, jak se středisku mezi jeho věrnými ctiteli říká, je to teď dokonalé. Tras spousta, láká hřebenovka, anebo vyběhnutí o další tři kilometry dál k hotelu Horal.

Tam se mírné trmácení dá zakončit, voda v bazénech je slaná, sauny vyhřáté, rituály připraveny. Prostě dokonalost sama včetně ledového bazénku a pohledu na decentně odhalené nádherné mladé ženy. A také možnosti zatrénovat si o kousek dál golf.

A dobrá zpráva na konec. Řidič Fordu se svého ztraceného klíče opravdu dočkal, našel jej na recepci. Takže díky, pane Bačo.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam